שתף קטע נבחר

בן 14 הודה: השלכתי כיסא על חתול

סרט המתעד את הנער משליך את הכיסא על החתול המבוהל הועלה לאינטרנט. בעקבות כתבה ב-ynet שחשפה את הסרטון, הצליחו הגולשים לגלות את זהותו ומסרו את המידע לעמותת "תנו לחיות לחיות" שהתלוננה במשטרה. הוא נעצר ושוחרר בתנאים מגבילים עד לביצוע תסקיר של שירות המבחן לנוער

נער בן 14 תושב באר שבע נעצר על ידי המשטרה והודה כי השליך כיסא על חתול בגן ציבורי בעיר לפני שבועות אחדים. הנער נחקר ושוחרר בתנאים מגבילים, ובקרוב ייערך לו תסקיר על ידי שירות המבחן לנוער.

 

מקרה ההתעללות החמור נחשף לראשונה באתר יוטיוב באינטרנט. חברו של הנער צילם אותו מתקרב לחתול ששכב על האדמה בגן הציבורי, כשכיסא בידו. הוא הגיע למרחק של פחות ממטר מהחתול - שנימנם כנראה ולא הבחין בו - ואז השליך לעברו את הכיסא. בסרטון - שמאז הורד מהרשת - נראה כיצד פוגע הכיסא בראשו של החתול. הוא קפץ בבהלה ונמלט, כשברקע נשמעים קולותיהם של הנער וחברו, צוהלים מצחוק.

 

כתבה על הסרטון התפרסמה ב-ynet והתמונות עוררו זעם רב בקרב גולשים ברשת. בעמותה ביקשו מהגולשים לסייע באיתור החשוד במעשים ולאחר זמן קצר, הגיע לעמותה מידע שהוביל לזהותו של המתעלל והעמותה העבירה זאת למשטרה.

 

במקביל פנתה דוברת עמותת "תנו לחיות לחיות" אתי אלטמן למשטרה בבקשה לפתוח בחקירה. בזכות הפרטים הצליחה המשטרה לאתר את הנער ולעוצרו. הוא נחקר וכאמור הודה במעשה. "אני מברכת את המשטרה על פעילותה למעצר החשוד בהתעללות בחתול, וקוראת לרשויות החוק להתייחס בחומרה לעבירות שכאלה", אמרה אלטמן.

 

המקרה הזה מצטרף לשורה של מקרי התעללות בבעלי חיים, שמתרחשים מדי יום בישראל. רק השבוע דווח על אדם שהרג גורי חתולים בראשון לציון, על צעירים שהתעללו בחתולים בבת ים עם מקל ממוסמר, על התעללות בכלב בקריית מוצקין ועל צעירים שרוצצו באבן את ראשו של קיפוד מצוי בגבעתיים.

 

ברוב המקרים העירייה אינו יכולה לפעול נגד מבצעי המעשים שכן לעיתים קרובות הם צעירים והן משום שהיא חייבת סיוע של המשטרה באיתורם. גם במקרים רבים כשהמתעללים מאותרים ומובאים בפני רשויות האכיפה, סעיפים מקלים מסייעים להם מאוחר יותר לחמוק מעונש הקבוע בחוק. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים