שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אורגזמה נרתיקית לכל אשה? בימות המשיח

  יותר מ-75% מהנשים אינן מגיעות לאורגזמה בחדירה, אלא רק ע"י גירוי חיצוני ישיר בדגדגן. עם זאת, יש נשים המדווחות על הנאה ואורגזמה ממגע וגינאלי (נרתיקי), כנראה ממגע בנקודת הג'י. אולי כדאי לנסות את תנוחת האשה למעלה

  שאלה:

  יש לי חבר ארבע שנים, אני נמשכת אליו מאוד, אבל מעולם לא הצלחתי לגמור מהחדירה. ניסינו כל תנוחה אפשרית, ואני מאוד מגורה במהלך הסקס. כל פעם מרגישה שזה עומד להגיע ולא מגיע. אני מצליחה לגמור רק בעזרת אוננות. יש לציין שמעולם לא היתה התנסות מינית אחרת. האם יש קשר?

  האם יש לזה טיפול?

   

  תשובה:

  המסע האינסופי אחר האורגזמה מהחדירה דומה לנסיונו של האדם לכבוש את הלא נודע. ידידה שלי, אשה במיטב שנותיה, ששוחחתי איתה על השאלה, אמרה לי לכתוב בתשובה שאין מה לחשוש, הזמן והניסיון, עם אותו בחור או עם אחרים, יביאו את האורגזמה הנרתיקית הנחשקת.

   

  אם זה היה אכן המצב, שהזמן והניסיון יביאו אורגזמה נרתיקית לכל אשה, לא היו מלחמות בעולם. ספר דברי הימים של חקר האורגזמה הנרתיקית התחיל כבר בזמנו של פרויד. פרויד הבחין בין אורגזמה נשית שמושגת באמצעות הדגדגן, וגרס שזו אינה בוגרת ונשית, לבין אורגזמה נרתיקית שמושגת בחדירה, אליה התייחס כאל "דבר האמיתי". בשנות ה-50 טען קינסי, שחקר את מיניות האדם, שיכולתן של נשים לחוות אורגזמה באוננות גבוהה יותר מאשר במגע מיני עם גברים. בשנות ה-60 של המאה הקודמת (וואו, נשמע מזמן, אבל זה פחות מ-50 שנה) ערכו מאסטרס וג'ונסון מחקרים מקיפים בנושאי מיניות וקבעו שהאורגזמה הנשית היא תוצאה של תהליך נוירולוגי פיזיולוגי ופסיכולוגי שמאוד דומה במהלכו אצל כל הנשים, ומושג בעיקר על-ידי גירוי הדגדגן, לא ממגע מיני מלא.

   

  מחקרים אחרונים שעשו חוקרים באיטליה העלו שלנשים המסוגלות לחוות אורגזמה נרתיקית יש דופן נרתיק עבה יותר מאלו שאינן מסוגלות, אבל גם מחקר זה לא הביא את הישועה... עדיין.

   

  הפות והנרתיק אצל האשה בנויים כך שמרכזי הרגישות העיקריים הם בדגדגן ובשליש החיצוני של הנרתיק, ואילו האזור הפנימי של הנרתיק לא כל-כך רגיש לגירוי (אם כי עדיין קיימים הבדלים קטנים בין אשה לאשה). מצב זה גורם לכך שבזמן המגע המיני, הגבר מקבל גירוי ישיר לכל אורך הפין, והאשה מקבלת גירוי לשליש החיצוני של הנרתיק ורק גירוי עקיף בדגדגן.

   

  זוגות רבים משלבים גירוי ישיר בדגדגן תוך כדי יחסי המין

  רוב הנשים מגיעות לאורגזמה מגירוי ממושך של הדגדגן ושל החלק החיצוני של הנרתיק, יחד עם מגע מהנה בכל חלקי הגוף. זוגות רבים משלבים גירוי ישיר בדגדגן תוך כדי יחסי המין.

   

  חשוב לדעת שרוב הנשים אינן מגיעות לאורגזמה בחדירה (יותר מ-75%). הן מסוגלות להגיע לאורגזמה רק ע"י גירוי חיצוני ישיר בדגדגן. יחד עם זאת, ואני לא מתווכח עם אף אחת, יש נשים המדווחות על הנאה ואורגזמה ממגע וגינאלי (נרתיקי), כנראה ממגע בנקודת הג'י.

   

  קיומה של נקודת הג'י שנוי במחלוקת בין אנשי המקצוע. עד היום לא הוכיחו את קיומה באופן מוחלט וחד משמעי מבחינה אנטומית. לא נמצא באף אטלס אנטומי בלימודי רפואה את נקודת הג'י כחלק מהאנטומיה של הגוף. אלו הטוענים שהיא אכן קיימת אומרים שזהו למעשה עצבוב - ריכוז של עצבים - שהמשכו הוא הדגדגן. אחרים גורסים שאלו בלוטות המייצרות סיכוך בנרתיק והן תולדה של מה שאולי לא התפתח להיות בלוטת הערמונית של הגבר. יש נשים שחשות את המיקום של אזור נקודת הג'י, אחרות עדיין נמצאות במסע מתיש למצוא אותה.

   

  -מהי נקודת הג'י?

  נקודת הג'י, או בשמה הפחות מוכר "נקודת גרפנברג", נקראת על שם ד"ר ארנסט גרפנברג, הגינקולוג הגרמני שגילה ותיאר אותה לראשונה ב-1950. זה למעשה אזור קטן בקדמת דופן הנרתיק העליונה, בעומק של 3־5 סנטימטרים לכיוון דופן הבטן. מיקומה שונה מעט מאשה לאשה, והיא עשויה להיות ממוקמת במרכז הנרתיק, או בזווית של 45 מעלות ימינה או שמאלה לכיוון מרכז הנרתיק. לדברי ד"ר גרפנברג גירויו של אזור ארוגני זה מסב הנאה וגורם אורגזמות עזות. יחד עם זאת, לא מעט אנשי מחקר מפקפקים בכך.

   

  -ואיך מוצאים את נקודת הג'י המובטחת?

  מציאת הנקודה נעשית ע"י החדרה של אצבע לתוך הנרתיק, כשכריות האצבע מופנית לכיוון הפופיק ואמורה לנוע ב-45 מעלות לכאן או לכאן, כמו תנועת אצבע של "לא". אם וכאשר מוצאים את הנקודה, יש להזיזה בכיוון "בוא הנה" על מנת לעורר גירוי. הזזת האצבע בעדינות תעשה לנשים מסוימות מאוד מאוד נעים, או רצון למתן שתן, כיוון שנקודה זו קרובה לשלפוחית השתן. יש נשים רבות שלא מוצאות הנאה במגע ידני בתוך הנרתיק ואחרי זמן מה יגידו לבן או בת הזוג שיפסיקו לחפור, כי הנאה ונפט לא יגיעו משם. זה כמובן לא אומר שמשהו לא תקין אצל אותה אשה שאינה נהנית, זה מאוד אינדיווידואלי.

  אם באצבע העניין עובד, זה עשוי לעבוד גם במגע מיני מלא, בתנוחות מסוימות ובזוויות מסוימות, ועם התאמה מיוחדת בין האיברים המשתתפים בחגיגה.

   

  -אפשר להגיע לאורגזמה רק ממגע בנקודת הג'י?

  לא ניתן לומר בוודאות אם האורגזמה הנרתיקית, אליה מגיעות חלק מהנשים, היא אכן עקב מגע בנקודת הג'י. הסתייגות זו נובעת מהעובדה שיש נשים שבזמן מגע מיני מלא, מופעל אצלן לחץ גם על הדגדגן. לחץ זה נגרם

  בעיקר בתנוחה שהאשה מעל לגבר. בתנוחה זו יש לחץ של עצם החיק של הגבר על דגדגנה של האשה בזמן החדירה. אולי כדאי לשואלת לנסות תנוחה זאת.

   

  לסיכום: למרות ששכיחות הקושי לחוות אורגזמה בקרב נשים מגיעה לכ-30%, רוב הנשים מגיעות לאורגזמה ממגע כזה או אחר בדגדגן. אי לכך, כדאי להירגע ולא להפוך את חיי המין שלכן למסע בעקבות נקודת הג'י וכיבוש האורגזמה הנרתיקית, אלא פשוט ליהנות מהקיים!

   

  • ניתן לשלוח שאלות למערכת עבור עידן, אבל לצערנו אין אפשרות לקבל תשובה אישית לכל פונה.

   

   


   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים