שתף קטע נבחר

בגלל הקיצוצים: אליזבת ביטלה מסיבת חג המולד

מאות עובדי ארמון בקינגהם התאכזבו מההחלטה לבטל את המסיבה המסורתית שבה נוהגת המלכה לרקוד עם משרתים

מלכת בריטניה ביטלה את מסיבת חג המולד המסורתית של ארמון בקינגהם בצל תוכנית הקיצוצים הגדולה שמנהיגה הממשלה השמרנית. אליזבת ה-2 מנסה להראות לציבור הבריטי שגם משפחת המלוכה יודעת להדק את החגורה כשצריך.

 

לפי הדיווח בעיתון "סאן", המלכה נוהגת לערוך מסיבה בחודש דצמבר בכל שנה, שאליה מוזמנים כ-600 עובדי הארמון. האירוע ממומן מכספיה הפרטיים של אליזבת ועלותו נאמדת בכ-50 אלף ליש"ט.

 

"בהתחשב במצב הכלכלי הנוכחי, הוחלט שהארמון יפגין איפוק", אמר דובר מטעם המלכה לסוכנות הידיעות הצרפתית. "המלכה מודעת היטב לנסיבות הכלכליות הקשות שעימן מתמודדת המדינה".

 

ממשלתו של דיוויד קמרון מתעתדת להכריז על חבילת הקיצוצים ב-20 באוקטובר, שבמסגרתה יסבלו משרדים שונים מירידה חדה בתקציב. "כולנו מאוכזבים, מכיוון שמדובר בלילה מהנה ביותר שבו כולם יכולים להירגע", אמר אחד מעובדי הארמון.

 

בראיון ל"סאן" אמר העובד שמסיבת חג המולד היא לרוב אירוע ייחודי באופיו. "אפשר לראות את בני משפחת המלוכה מתרועעים בחופשיות עם משרתיהם", הסביר. "אפשר אפילו לראות את המלכה רוקדת עם משרת או את הנסיך פיליפ (בעלה) רוקד ואלס עם עוזרת בית. השמפניה זורמת כמו מים, ואתה יכול להרגיש שהעבודה הקשה שלך זוכה להערכה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סולידריות. אליזבת
צילום: AP
מומלצים