שתף קטע נבחר

גופה הושלכה לכיכר בטייבה, פצוע קשה ברחובות

שבת אלימה במיוחד: גופת בן 23 נזרקה לכיכר בטייבה. בן 20 מרחובות נדקר בכל חלקי גופו, אך טען כי נפל. בחיפה שיכור דקר את אשתו, ליד כרמיאל נפצעה קשה בת 20 מהשלכת אבן

האלימות משתוללת. אלמונים הגיעו ברכב לכיכר בטייבה, השליכו מהמכונית גופה מרוטשת כתוצאה מפיצוץ - ונמלטו מהמקום. עקב מצבה הקשה של הגופה לא היה ניתן לזהותה בתחילה. ברחובות פונה לבית החולים צעיר בן 20, לאחר שנדקר בכל חלקי גופו. המשטרה חוקרת את שני המקרים. גם בצפון היו מספר מקרי אלימות - בן 27 מנצרת נפצע מדקירות, בת 20 נפגעה קשה מהשלכת אבן ליד כרמיאל וגבר שיכור דקר את אשתו בחיפה.

 

בטייבה נבדקת האפשרות שמדובר בתאונת עבודה. לאחר שהגופה הושלכה לכיכר, אזרחים הבחינו בה - והעבירו אותה למרכז הרפואי. צוות מד"א ירקון, שהוזעק לשם, פינה את הגבר בן ה-23, שהיה ללא רוח חיים, לבית החולים מאיר בכפר סבא, שם נקבע מותו באופן רשמי.

 

הגבר סבל מפגיעה רב מערכתית ופניו היו מרוטשות לחלוטין, עד כדי כך שלא ניתן היה לזהותו בתחילה או להעריך את גילו. המשטרה מעריכה כי ככל הנראה המוות נגרם כתוצאה מ"תאונת עבודה" -  הגבר ניסה כנראה להכין או להשליך מטען חבלה או רימון, ואז אלו התפוצצו בידו וגרמו לפציעתו הקשה מאוד ולכריתת חלקים בגוף. הגופה הועברה למכון לרפואה משפטית.

 

בני משפחתו של ההרוג אמרו כי אינו קשור לאירועי אלימות פליליים. "הוא בחור טוב, עובד, מסודר, לא עבריין. אין לו עבר פלילי. כל בוקר היה קם בחמש וחצי בבוקר לעבוד וחוזר בערב. אין סיכוי שמה שקרה בלילה קשור לעולם התחתון, או למטעני חבלה איתם התעסק", אמר אחד מבני המשפחה.

 

הם אמרו כי עדיין אינם יודעים בוודאות מה אירע וטרם קיבלו תשובות כלשהן מהמשטרה על נסיבות האירוע. "אנחנו יודעים שאמש הוא היה עם חברים בחתונה בעיר, ושעה-שעתיים אחרי כן אירע הפיצוץ", סיפרו. "אין שום סיכוי שיש לו קשר למטעני חבלה. יכול להיות שמצאו חפץ חשוד, שיחקו בו ואז אירע הפיצוץ".

 

נדקר באכזריות בסכין יפנית וטען: נפלתי

ברחובות צעיר בן 20 פונה לבית החולים קפלן כשהוא במצב קשה, לאחר שנדקר בכל חלקי גופו. משטרת רחובות פתחה בחקירת האירוע וההערכה היא לפציעה קדמה קטטה. על פי הפרטים שידועים עד כה עולה כי בסביבות השעה 9 בבוקר התקבל במוקד מד"א ובמשטרה דיווח מאזרחים על צעיר כבן 20 ששותת דם ברחוב גבריאלוב ברחובות.


לפני אובדן ההכרה, טען הצעיר: נפצעתי מנפילה (צילום: אבי מועלם)

 

צוות מד"א איילון, שהגיע למקום, הבחין בצעיר כשהוא סובל מחתכים בגבו, בפניו ובראשו. על פי אופי החתכים נראה שהצעיר היה מעורב בקטטה, שבה מישהו חתך אותו באכזריות עם סכין יפנית וגרם לפגיעות הקשות. הצעיר עוד הספיק להגיד לחוקרים כי הפציעה נגרמה כתוצאה מנפילה, לפני שאיבד את הכרתו ופונה לבית החולים, אך במשטרה לא "קונים" את הגרסה הזו. חוקרי המשטרה גבו עדויות מנוכחים במקום ומאחיו של הצעיר, שהיה עימו.

 

בצפון: השלכת אבנים, ירי ודקירות

גם בצפון היו הלילה והבוקר מספר אירועי אלימות. בת 20 נפגעה באורח קשה בראשה מפגיעת אבן במהלך קטטה שפרצה הלילה בין שתי קבוצות צעירים

מכרמיאל ומדיר אל-אסד שליד כרמיאל, בכניסה לכפר. הצעירה פונתה על ידי מד"א מרחב אשר לבית החולים רמב"ם בחיפה. בעראבה נורה בכתפו תושב היישוב על ידי צעיר אחר ופונה במצב קל עד בינוני לבית החולים פוריה. זהות היורה ידועה למשטרה, אך הוא טרם נעצר.

 

בן 27 מנצרת הבוקר נפצע באורח בינוני מדקירות ופונה על ידי בני משפחתו לבית החולים האיטלקי בעיר. בחיפה דקר הלילה גבר את אשתו, בת 29, בעת שהיה שיכור, ופצע אותה באורח קשה. מבית החולים רמב"ם בעיר נמסר כי מצבה השתפר ומוגדר כעת בינוני. במקביל, במהלך הלילה נפצע צעיר בן 21 מדקירות בקריית ביאליק, בנסיבות שאינן ברורות. הוא מסרב לשתף פעולה עם חוקרי המשטרה.

 

בהכנת הכתבה השתתף חגי עינב
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת הדקירה ברחובות, הבוקר
צילום: אבי מועלם
מומלצים