שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  פקיסטן: 22 נורו למוות על רקע בחירות מקומיות

  למרות תגבור האבטחה מסביב לקלפיות בבחירות למועצת המחוז, נמשכו תקריות האש בין הקבוצות האתניות היריבות

  לפחות 22 בני אדם נהרגו ו-40 אחרים נפצעו בשורה של תקריות ירי שארעו על רקע הבחירות המקומיות בעיר הגדולה קראצ'י שבפקיסטן.  גורמי ממשל מקומי אמרו שהתקריות האלימות נמשכו לכל אורך היום (א').

   

  למרות שכוחות הבטחון תגברו את האבטחה לקראת הבחירות למועצת מחוז סינדה, אליו שייכת קראצ'י, פרצו תקריות יריות בין קבוצות אתניות שונות במוצאי שבת, במהלכן הוצתו מכוניות ואוטובוסים. גם אחרי סגירת הקלפיות נשמעו קולות ירי בעיר בכל שעות היום. אתמול נהרגו 18 בני אדם והיום נהרגו ארבעה נוספים.


  חיפושים על גופו של מצביע בכניסה לקלפי (צילום: AFP)

   

  המשטרה תיגברה את האבטחה מסביב למשרדי הקלפי בבחירות המקומיות, במסגרתן נקראו התושבים לבחור את נציג המועצה של מחוז סינדה, שיחליף את הנציג הקודם, עורך הדין רזא חיידר, שנרצח בחודש אוגוסט האחרון. מחמוד סגיר, בכיר במשרד הבריאות של קראצ'י אמר לכתבים זרים כי "גורמים מסוימים שיעשו הכל כדי לערער על השלום והיציבות בקראצ'י". העיר, שבה מתגוררים כ-16 מיליון איש, נחשבת לבירה המסחרית של פקיסטן. 

   

  חיידר היה נציג "תנועת קאומי מותחידה" (MQM),  השייכת לקואליציה השלטת במחוז והמתנגדת נחרצות לפעילות הטליבאן במדינה. יריבתה העיקרית, "התנועה הלאומית אוואמי"(ANP), המייצגת את הפשטונים, הודיעה כי היא מחרימה את הבחירות בטענה כי מדובר בבחירות מוטות שאינן מתנהלות בשקיפות מלאה.

   

  בחודש ספטמבר האחרון נרצח בלונדון פוליטיקאי פקיסטני  בכיר. ד"ר אימרן פארוק, נמצא מוטל מחוץ לביתו כשהוא חבול בראשו ועל גופו סימני דקירות סכין רבים.

   

  בעקבות רצח הפוליטיקאים הבכירים בחודשים האחרונים, פרצו מהומות במהלכן נהרגו יותר מ-100 בני אדם.ומאות נפצעו. הממשלה בפקיסטן האשימה את הטאליבן באחריות למעשים. מפלגת MQM מייצגת מהגרים הודיים דוברי אורדו, שזכו לאזרחות בפקיסטן עם הקמתה ב-1947. יריבתה הגדולה היא המפלגה הלאומית "אוואמי". זוהי מפלגה חילונית לאומית שעיקר כוחה בצפון-מערב פקיסטן וזוכה לתמיכת דוברי פאשטו.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AFP
  עדת ראיה, היום
  צילום: AFP
  עומדים בתור להצביע
  צילום: AFP
  מומלצים