שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  סקר ישראלי: מה הגורם מס' 1 לכאבי ראש?

  סקר בין 500 איש על סיבות לכאב ראש מעלה: במקום הראשון נמצא לחץ בעבודה ובמקום השני - המצב הבטחוני. צעירים בין גילאי 25 עד 34 סובלים יותר מכולם מלחץ בעבודה. עוד עולה כי ליותר נשים כואב הראש מאשר גברים. בגלל הילדים כמובן

  68% מהישראלים סובלים מכאב ראש בשל סיבה חיצונית: כך עולה מסקר שנערך עבור ynet בין 500 איש המהווים מדגם מייצג. לפי הסקר, שנערך על ידי מכון ברנדמן עבור המותג אדויל ליקווי ג'ל, 25% מהנשאלים ציינו שהסיבה לכאב ראש, כשהם סובלים ממנו, היא לחץ בעבודה. עוד עולה מן הסקר כי גם המצב בטחוני, בן או בת הזוג, המשכנתא והילדים גורמים לכאב ראש. 

   

  צעירים חסרי מנוח

  מנתוני הסקר אפשר להיווכח כי האנשים ה"לחוצים" ביותר הם אחרי גיל צבא, כשהמרדף הקרייריסטי בעיצומו: בגילאי 18-24, 30% סובלים מכאב ראש בגלל לחץ בעבודה, בעוד שבגילאי 25-34, שיעורם עולה ל-37%. לאחר גיל 35, הלחץ בעבודה עושה פחות כאב ראש (32% מגילאי 35-42 סובלים מכאב ראש בגלל לחץ בעבודה) ומעל גיל 50, שיעורם צונח ל-12%.

   

  מהממצאים עולה כי המצב הבטחוני גורם לכאב ראש לכ-11% מהאוכלוסייה, בן/בת הזוג גורמים כאב ראש ל-8%, המשכנתא מכאיבה ל-7% והילדים גורמים לכאב ראש ל-7% נוספים.

   

  בפילוח על פי מין, נראה כי נשים סובלות יותר מכאבי ראש מגברים (72% לעומת 64% בהתאמה). ראוי לציין את הפער בדאגה בין המינים בקשר לילדים: 11% מהנשים הצהירו על כאב ראש מהילדים (לעומת 3% בלבד מהגברים), והן גם דואגות יותר בשל המצב הבטחוני: 15% מהנשים דיווחו על כאב ראש בגלל "המצב", לעומת 7% בלבד מהגברים.  

   

  עוד יצוין כי נשים מדווחות על כאבי ראש הנגרמים בגלל הבעל (11%) יותר מאשר גברים המדווחים על כאבי ראש הנגרמים בגלל האישה (6% בלבד). 


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צעירים, לחוצים וכאובים
  צילום: Index Open
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים