שתף קטע נבחר

מסתערבים נגד מפגיני הגדר: "דיכוי ברוטאלי"

בהפגנה בנבי סאלח תיעדו פלסטינים את אנשי כוחות הביטחון, כשהם משתחלים לשיירה ומוסתרים על ידי כובע וכאפייה. "רוצים לדכא את ההפגנה בתחילתה ולשלוח לנו מסר", אמר מפגין

מכסים את הפנים במאבק נגד המפגינים. צה"ל ומערכת הביטחון עשו לאחרונה שימוש במסתערבים, במסגרת המאבק בהפגנות יום השישי נגד הגדר. בווידאו המצורף אפשר לראות את אנשי כוחות הביטחון עוצרים את המפגינים בנבי סאלח, ליד רמאללה, כשפניהם מוסתרים על ידי כובע וכאפייה.

 

צילום: בילל תמימי 
 

אנשי הביטחון שנראים בקלטת השתחלו לשיירת כלי רכב שהגיעה לנבי סאלח מחתונה שנערכה בבית רימה הסמוך. מכוניתם לא זוהתה ככזו של כוחות הביטחון, ואת סמל המשטרה שעל הכובע זיהו המפגינים רק לאחר שנעצרו. "בבת אחת המסתערבים יצאו מן הרכב והחלו להכות ולעצור. הם עצרו שלושה ופצעו שניים שהצליחו לברוח", סיפר ל-ynet באסם תמימי, מראשי הוועדה העממית בכפר.

 

תמימי אמר שאשתו, שעובדת כפרמדיקית, הותקפה אף היא: "החיילים לא אפשרו לה לבצע את עבודתה ולקחו את תיקה ואת הפלאפון. עד עכשיו הם לא החזירו". לטענתו, מדובר בניסיון של כוחות הביטחון לזרוע אימה בקרב המפגינים: "זוהי הפעם השלישית בעשרת החודשים האחרונים שבה נעשה שימוש במסתערבים במסגרת המאבק נגד המפגינים בכפר. הפעם האחרונה הייתה לפני חמישה חודשים".

 

הכפר הפך לאחרונה למוקד מרכזי במאבק העממי הפלסטיני בהפגנות ימי השישי, והתושבים אינם מפגינים נגד הגדר, אלא על זכותם להגיע לאדמות. תמימי סבור כי מטרת השימוש במסתערבים היא לדכא את ההפגנות בתחילתן. "עד לפני שבועיים צה"ל היה פה, אבל בשבועיים האחרונים הכניסו לפה כוחות מג"ב והם הרבה יותר אלימים ומתחילים", אומר תמימי. "הם רוצים לדכא את ההפגנה עוד הרבה לפני שנגיע לאזור האדמות. הדיכוי הוא ברוטאלי ונועד לשלוח לפלסטינים מסר - אל תנסו להרחיב את התופעה לכלל השטחים".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים