שתף קטע נבחר

מרגלית הר שפי: שמחה שדואגים לי בחוץ

גם בחלוף 15 שנה לרצח יצחק רבין, מתעקשת מרגלית הר-שפי שלא ידעה על כוונת יגאל עמיר. היא טוענת שלא ידעה על היוזמה לזכותה: "בכל מקום בעולם זה היה תופס הרבה יותר כותרות ועושה הרבה רעש"

מרגלית הר-שפי, חברתו של הרוצח יגאל עמיר, שהורשעה באי-מניעת רצח רבין ונידונה לתשעה חודשי מאסר, אומרת הערב (יום ב') שהופתעה מיוזמת הרבנים וחברי הכנסת לזכות אותה רטרואקטיבית, אך אין לה ציפיות ממערכת המשפט. "אני מרגישה חלשה כדי להוציא את האמת הזו לאור אחרי כל ההתעללות שעברה עלי", אמרה בראיון לערוץ 2.

 

"האמת שאין לי שום ציפייה ממערכת המשפט שלנו שפתאום יהיה איזשהו משפט חוזר או משהו כזה. אני רגילה להתייחסות מיוחדת בנושא שלי של המערכת. זה לא כל כך העסיק אותי. כל הפנייה הזאת לא באה ממני, מהמשפחה שלי, הייתי מאוד מופתעת. זה שימח אותי שיש אנשים שיודעים את האמת ודואגים לגילוייה כי שני ראשי שב"כ כבר אמרו את דברם בנושא שלי. אני חושבת שבכל מקום בעולם זה היה תופס הרבה יותר כותרות ועושה הרבה רעש וכל זה לא קרה, אז משמח אותי שאנשים בחוץ דואגים לי".

 

היוזמה לזכות את הר-שפי נקברה אתמול במשרד המשפטים. פרקליט המדינה, משה לדור, הסביר כי מדובר בפנייה זהה לזאת שהועברה בשנת 2008 ליועץ המשפטי לממשלה דאז, מני מזוז, שלא מצא בסיס להפעלת הסמכות החריגה המאפשרת לו ליזום בקשה למשפט חוזר: "לאחר עיון בפנייה הנוכחית ונימוקיה, לא נמצא בה כל נימוק חדש המצדיק בחינה מחודשת של עמדת הפרקליטות".

 

הר-שפי, מכל מקום, מרוצה מההתגייסות למענה ומתעקשת שלא ידעה על היוזמה. גם היום, בחלוף 15 שנה מרצח ראש הממשלה, היא טוענת שלא ידעה - טענה שהופרכה על הסף בבית המשפט: "הייתי מאוד מאוד רחוקה מהדעות האלה, מה שהתנהל בינינו זה היה הרבה ויכוחים שמתוכם אני באופן אישי לא הייתי מסוגלת לחשוב שמשהו יקרה לא חשבתי שזה מה שיקרה".

 

היא טוענת שלו היתה יודעת על כוונותיו של יגאל עמיר, היתה פועלת: "ברור שהייתי עושה משהו ברור שהייתי מעבירה את זה. קשה לומר שלא הייתי נותנת לזה לקרות, כי תכל'ס זה לא תלוי בי, את מבינה? אבל ברור, זה היה ברור גם לשב"כ כל הזמן, זה עלה גם במשפט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא חשבתי שזה מה שיקרה. מרגלית הר שפי
צילום: אייל פישר
מומלצים