שתף קטע נבחר

שכב עם בת 14 וייכנס לכלא: "לא ידעתי שאסור"

בן 22 מאריאל קיים יחסי מין בהסכמה עם קטינה, אף שהיה מודע לגילה: היא פיתתה אותי. בית המשפט לא השתכנע וקבע כי עליו גם לפצותה ב-7,000 שקל: "הסכמתה הייתה פסולה"

עונש כבד על בעילת קטינה בהסכמה: תושב אריאל בן 22 ירצה חמישה חודשי מאסר בפועל לאחר שקיים יחסי מין עם נערה בהיותה בת 14. לטענתו, לא ידע כי הדבר מנוגד לחוק.

 

על-פי כתב האישום שהוגש נגד הצעיר, איגור זוקוב, הוא פגש בנערה הנמצאת בסיכון והזמין אותה לביתו, שם הם בילו שעות רבות ביחד, שתו אלכוהול וקיימו יחסי מין בהסכמה. בתחילת משפטו הכחיש זוקוב את המיוחס לו, אך לאחר מכן הודה והורשע בעבירה של בעילת קטינה בהסכמה.

 

מהדיונים בבית המשפט עולה כי זוקוב שאל את הנערה לגילה לפני קיום יחסי המין, והיא השיבה לו שהיא בת 14 וחודש. הוא טען כי כלל לא התכוון לקיים עמה יחסי מין, אך "היא פיתתה אותי". לדבריו, לא ידע כי אסור לקיים יחסי מין עם נערות בגיל הזה ונהג באופן קבוע לשכב עם נערות. בעדויות אף צוין כי בעקבות המקרה עברה הנערה לפנימייה ואזכור האירוע גורם לה לחרדה ורגרסיה.

 

בגזר הדין קבע השופט מיכאל קרשן כי העונש המרבי על העבירה

שעבר זוקוב הוא חמש שנות מאסר בפועל ולפי החוק קיום יחסי מין עם נערה מתחת לגיל 14 אסור ונחשב לאונס. "אין חולק כי מעשה הבעילה היה בהסכמת הקטינה - הסכמה פגומה", קבע השופט, "והנאשם הוסיף חטא על פשע כאשר בעל את הקטינה לאחר ששתתה עמו ועם אחרים משקאות אלכוהוליים, שמן הסתם פגמו עוד יותר בשיקול דעתה".

 

השופט החליט לגזור על קוזוב חמישה חודשים מאסר בפועל, שיתווספו ל-30 חודשי המאסר שהוא מרצה כעת בגין עבירות אחרות, בהן אלימות נגד קטינים. בנוסף גזר עליו השופט עשרה חודשי מאסר על תנאי ותשלום פיצוי בסך 7,000 שקל לנערה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנערה סובלת מחרדה ורגרסיה
צילום: index open
מומלצים