שתף קטע נבחר

הערעור התקבל, גיוס הומואים לצבא ארה"ב בוטל

הממשל האמריקני טען כי ביטול מדיניות "לא נשאל, אל תספר" באופן מיידי אינו מאפשר היערכות הצבא - ובית משפט לערעורים הקפיא את ההחלטה המורה על גיוס הומואים מוצהרים

עדיין לא מגלים: בית המשפט הפדרלי לערעורים בסן פרנסיסקו קבע הלילה (יום ה') כי על צבא ארצות הברית להמשיך לקיים את מדיניות "לא נשאל, אל תספר", האוסרת על שירות של הומוסקסואלים מוצהרים בשורות הצבא. בית המשפט נענה לבקשת הממשל האמריקני להקפיא את החלטת בית המשפט, שקבעה כי יש לבטל את המדיניות.

 

נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, אמנם הצהיר בכמה הזדמנויות כי הוא תומך בביטול החוק, ואף כי יפעל לבטלו עוד במהלך כהונתו הנוכחית. עם זאת, נציגי הממשל הגישו עתירה לבית המשפט לערעורים בדרישה להקפיא את ביטול החוק - בטענה כי ביטולו עשוי לעורר בעיה קשה עבור הצבא האמריקני.

 

"הדבר ייצור אי ודאות עצומה בנוגע למעמדם של אנשי צבא שעשויים כעת לחשוף את העדפותיהם המיניות על סמך החלטת בית המשפט", נטען בעתירה שהגיש משרד המשפטים האמריקני. "היערכות נכונה והדרכה אפקטיבית תדרוש זמן ומאמצים, והחלטת בית המשפט אינה מספקת לצבא את הזמן הדרוש להיערכות מסוג זה - בעיקר עבור חיילים המשרתים שירות מבצעי".

 

מדיניות "אל תשאל, אל תספר", שנקבעה בשנת 1993 איפשרה לראשונה להומואים ולסביות להתגייס לצבא ארה"ב,

אולם הם חויבו להסתיר את נטיותיהם המיניות, אם אלו נחשפו, הם סולקו מהשירות. אתמול הודיע הפנטגון שהומואים ולסביות לא צריכים עוד להסתיר את נטיותיהם המיניות במהלך גיוסם לצבא ארה"ב. זאת, לאחר שהשבוע פרסמה שופטת בית המשפט הפדרלי בקליפורניה, וירג'יניה פיליפס, צו המורה לפנטגון לבטל את חוק "אל תשאל, אל תספר".

 

לפיכך, לראשונה בהיסטוריה, הורה הצבא האמריקני ללשכות הגיוס לאפשר לגאים לרשום את נטיותיהם בטופס ההרשמה. עם זאת, מגוייסים שמיהרו לחשוף את זהותם עשויים למצוא עצמם כעת מחוץ לשורות הצבא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גאים - ולא מספרים
צילום: AFP
יישארו בארון. חייל אמריקני
צילום: AFP
מומלצים