שתף קטע נבחר

הרב שרלו: שגינו בפרסום, על הפורום להמשיך

במכתב ששלח לתלמידיו בישיבת ההסדר מותח שרלו ביקורת על פרסום פרטי פרשת הרב אלון בתקשורת, אך מדגיש: "צריך לזכור את המהות - המאבק בעוול; פירוקו של הפורום משמעותו הפקרת ילדינו לרשעים שבין בעלי הסמכות"

הרב יובל שרלו, מהרבנים הבולטים בפורום תקנה, מביע לראשונה ביקורת גלויה על חשיפת פרשת הרב אלון בכלי התקשורת, וטוען כי מדובר ב"שגיאה חמורה" של האחראים למעשה. שרלו, חבר ההרכב המורחב שדן בעניינו של אלון, הוא הבכיר הראשון בפורום שמבקר באופן פומבי את המהלך, זאת בעוד שרבים מחבריו עושים זאת בשיחות סגורות בלבד. 

 

במכתב ששלח לתלמידיו בישיבת ההסדר בפתח תקווה השיב ראש הישיבה במרוכז לשאלות ששמע מהם בימים האחרונים. "לא נוח לי לפגוש התבטאויות של 'גורמים בפורום תקנה' או 'מקורבים'", הקדים, "לדעתי אדם צריך להתייצב מאחורי אמירותיו, לא לדבר בצורה אנונימית, אלא לעמוד מול הציבור ולפרוש את משנתו".  

 

לקראת התחקיר הצפוי להתפרסם על הרב מוטי אלון בסוף השבוע, קובע הרב יובל שרלו כי "לא היה צורך לצאת לעיתונות". לדבריו, במקום זאת נכון היה לפרסם את הדברים באתר האינטרנט של "תקנה", תוך נקיטת "עמדה מינימאלית ביותר", ובכך להשיג את המטרה שהגדיר לעצמו הפורום.  

 

בהחלטה העקרונית לחדש את המאבק על דעת הקהל דווקא תמך הרב, והסביר: תנאי הכרחי לאזהרת הציבור והגנתו מפני הרב אלון הוא בכך שיאמינו שהמעשים המיוחסים לו אכן אירעו. בכל מקרה הצהיר שרלו כי גם אם הפורום יקבל בעתיד החלטות שאינן עולות בקנה אחד עם הדעות שהוא מציג במסמך זה, הוא יקבל אותן על עצמו מכוח הכרעות הרוב.

  

אף שהוא סבור שהנהלת הפורום טעתה, מבהיר הכותב כי מדובר בשגגה ולא בחטא. הוא קרא לתלמידיו לזכור תמיד כי "הנושא העיקרי אינו פורום תקנה, אלא מניעת ניצול של מי שזקוקים להגנה". עוד הדגיש: "הוויכוח הוא על היציאה לכתבה בעיתונות אך לא על עצם המאבק בעוול".

  

ל"עריפת ראשים" של האחראים לטעות מתנגד הרב – הן בשל מסירותם לעבודת הפורום והן לשם גיבוי אלה שפועלים בשליחותו. "שגיאות הם חלק בלתי נפרד מהעשייה", כתב, "יותר נכון לבחון מה צריך לתקן, ולעשות זאת באופן מיידי".  

 

רב בכיר בפורום תקנה טען אתמול כי על חבריו לבקש את סליחת הרב אלון על חשיפת החומרים בעניינו, אך שרלו סבור אחרת. "אני חש שאני צריך להתנצל בפני הציבור שנחשף לכל הכאב הגדול הזה", הסביר. עוד הוסיף כי לצד הפגיעה באנשי הציונות הדתית בפרסום העדויות המביכות, ניתנה להם גם זכות גדולה בקיום גוף ציבורי שאינו מאפשר לטאטא דברים מתחת לשטיח. "בניו ובנותיו של ציבור זה מוגנים הרבה יותר מאשר שאר חלקי החברה בישראל", קבע.  

 

האם פרישת חבר ב"תקנה" והתלבטות רבנים בו האם לנהוג כמותו תפזר את הפורום? "אני לא יודע, אולם מעריך שלא", כתב שרלו, "קיומו של הפורום אינו אינטרס של הפורום... מי שצריך להיות מול עינינו אלה הנפגעים שכבר נפגעו והעתידים להיפגע על ידי בעלי סמכות. פירוקו של הפורום משמעו הפקרת בנינו ובנותינו לרשעים שבין בעלי הסמכות, ואני מקווה שחס ושלום דבר כזה לא יקרה".

  

על שאלת השאלות – "מה בדיוק עשה הרב אלון? האם כל מה שכתוב בעיתון הוא נכון?" – השיב הרב שרלו: "אני לא מתכוון לענות על אף שאלה בנושא זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
הרב יובל שרלו
צילום: שאול גולן
מומלצים