שתף קטע נבחר

ישראל מונעת בניית בתי"ס בעזה ליד מוקדי חמאס

"זה יחריף את מצוקת הכיתות", טוענים בסוכנות הסיוע לפליטים הפלסטינים. גורמי ביטחון מסרבים לאשר הכנסת ציוד בנייה עבור 4 מתוך 12 בתי ספר - מחשש שחמאס ייעזר בהם

לא רוצים לשחזר את מראות עופרת יצוקה: ישראל מונעת מסוכנות הסיוע לפליטים הפלסטינים מטעם האו"ם (אונר"א) להקים שני בתי ספר בעזה, מכיוון שהם מתוכננים להיבנות ליד מפקדות של חמאס.

 

גורמים ביטחוניים אמרו כי במקרה זה הוגשה בקשה להקמת שמונה בתי ספר שאושרו לאחר בחינת הנושא, ואילו בקשה נוספת לארבעה בתי ספר, סמוך למתקן של חמאס בשכונת תל אל הווא בעיר עזה, נדחתה - וחומרי הבנייה לא הוכנסו לרצועה. הסיבה: חשש שבתי הספר עשויים לשמש כמגן עבור ארגון הטרור.

 

יועץ התקשורת של אונר"א ברצועה, עדנאן אבו חסנה, סיפר ל-ynet כי אונר"א מתכנן להקים את בתי הספר בשטחים ריקים, באזורים שרוב התושבים בהם פליטים. הוא הזהיר כי הצעד הישראלי יחמיר את מצוקת המחסור בכיתות. "אונר"א נאלצה שלא לקבל 40 אלף תלמידים בשנה הנוכחית בגלל חוסר במקומות בבתי הספר", מסר אבו חסנה.

 

גורמים ביטחוניים הסבירו כי משרד מתאם פעולות הממשלה בשטחים עוקב ומאשר העברת ציוד ארגונים בינלאומיים לרצועת עזה ואף מברך על הקמת מוסדות חינוך לרווחת הדור הצעיר.

 אם ישתנה מיקום בתי הספר, יבחן הנושא מחדש ואף יאושר כמו במקרים רבים אחרים.

 

מדיניות מתאם הפעולות בשטחים היא לסייע לארגונים הבינלאומיים בכלל הפרויקטים ברצועת עזה, כדי לשקם את האוכלוסייה הפלסטינית שאינה מעורבת בטרור. עם זאת בישראל מקפידים שפרויקטים אלה לא יסייעו לחמאס. רק לפני ימים ספורים אירע פיצוץ פנימי במתקן של החמאס ברפיח. האירוע התרחש סמוך לבית ספר, ומספר אזרחים, בהם ילדים נפצעו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בית-ספר של אונר"א
צילום: AP
הפצצת מתקן אונר"א ב"עופרת יצוקה"
צילום: AP
מומלצים