שתף קטע נבחר

הצעה: דיור בר השגה בדרום ת"א - לחרדים בלבד

פטור מארנונה לשלוש שנים, תמיכה כספית במימון שכר הדירה, מימון הסעות ילדים וגם הנחות בגני ילדים - אלו ההטבות שמציע חבר מועצה מש"ס לחרדים, על-מנת שיעברו לשכונות שפירא וקריית-שלום. המתנגדים: "זהו ניסיון ציני להשתמש בבעיית הפליטים והעובדים הזרים על מנת ליצור מציאות חדשה בעיר"

דיור בר השגה, אך ממש לא לכולם: חברי מועצת העיר תל-אביב צפויים לדון מחר (יום ב') בהצעה יוצאת דופן לסדר, שהגיש חבר המועצה בנימין בביוף (ש"ס), לפיה העירייה תסייע כלכלית למשפחות חרדיות, שיעברו לגור בשכונות שפירא וקריית שלום בדרום העיר. ההצעה עוררה זעם בקרב סיעות שונות במועצה.

 

לפי ההצעה, שכותרתה "דיור בר השגה למשפחות חרדיות", לה אמור להגיב ראש העיר רון חולדאי, העירייה תאשר "תוכנית חירום דחופה, לתמיכה כספית במימון שכר הדירה למשפחות היהודיות החדשות, לצד פטור מארנונה למשך שלוש שנים עד לחיזוק השכונה, וכן מימון הסעות ילדים לבתי ספר והנחות לגני הילדים".

 בביוף מנמק את הצעתו נוכח, "התרבות הפליטים האפריקנים שמציפים את דרום תל-אביב וגורמים לשינוי דמוגרפי הולך וגדל, שגורם לקיפאון במעבר של יהודים לשכונות אלו".

 

בביוף, שתמך בעצומות הרבנים והמתווכים שקראו שלא להשכיר דירות לפליטים, הסביר עוד כי "לפי נתוני המשטרה חלה עלייה דרמטית בנתוני הפשיעה בשכונות שלמות שהתמלאו בפליטים, שאין להם דבר ולא חצי דבר משותף למדינתנו, לא שפה, לא תרבות, לא היסטוריה - בקיצור אינם עמי ובגלל המדיניות הסלחנית הם הולכים ומתרבים באזור". חבר המועצה מש"ס ציין שאם חולדאי ישיב שאין לו תקציב ל'פרויקט המבורך', אזי עליו לדאוג לכך דרך מקורות מימון ממשלתיים.

 

חברת מועצת העיר מסיעת עיר לכולנו המתגוררת בקרית שלום, יעל בן יפת, מתכוונת לבקש דיון בהצעה נגדית בנושא. היא הסבירה בשיחה עם ynet כי המצב בשכונות הדרום הוא אכן בכי רע מהרבה בחינות והשקעת משאבים בהן ובתושביהן היא דבר הכרחי. "טוב יעשה בביוף אם את ההשקעה הכספית הרבה הוא ידרוש לתושבי השכונות הקיימים ולא ינסה לדאוג לחדשים", היא אמרה. "הנחות בארנונה, השקעה בחינוך ובמוסדות תרבות לתושבים הוותיקים הוא המהלך הנכון בכדי לחזק את תושבי השכונות ואת הקהילות שלהן".

 

יו"ר הוועדה לדיור בר השגה בעירייה וראש סיעת הליכוד בתל אביב, ארנון גלעדי, אמר כי "בעיית הפליטים היא אכן חמורה מאוד, וחייבים לטפל בה ביתר שאת כדי לעצור את התפשטותה, אך הצעה הזויה שכזו לא ראויה לעלות לסדר. אנחנו מקדמים פתרונות של דיור בר השגה במתחמים שונים בדרום העיר כגון מתחם נס לגויים ומתחם הגדנ"ע, כך שצריך לעשות יותר ולדבר פחות".

 

חבר המועצה ראובן לדיאנסקי (לתת לחיות) שמתכוון להתנגד להצעה, אמר כי ניסיונותיהם של נציגי החרדים בעירייה לשנות את אופיין החופשי של השכונות בעיר, הוא פסול וראוי לגינוי, וכך צריך גם ראש העיר לעשות. "מדובר בניסיון ציני להשתמש בבעיית הפליטים והעובדים הזרים על מנת ליצור מציאות חדשה בעיר, שבמקום לדאוג לדיור ראוי עבור התושבים הצעירים מנסים לייבא פליטים חרדים ממקומות אחרים וליישב אותם ברחבי העיר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בביוף. פטור מארנונה לשלוש שנים
צילום: מיכאל שטינדל
גלעדי. הצעה הזויה
צילום: עופר עמרם
לדיאנסקי. מנסים ליצור מציאות חדשה
צילום: עופר עמרם
מומלצים