שתף קטע נבחר

המדינה: עמונה לא יפונה כעת בשל סדר עדיפויות

הפרקליטות הודתה בתשובתה לבג"ץ כי בתים במאחז נבנו שלא כחוק, אך לדבריה יש סדר עדיפויות. בנוסף, הם הזכירו את המשא-ומתן המדיני והשלכותיו

מאחז עמונה לא יפונה, לפחות בינתיים: פרקליטות המדינה הודיעה היום (א') לבג"ץ, כי נכון לעכשיו הם לא מתכוונים לפנות את המאחז, למרות שהם יודעים כי הבנייה במקום נעשתה שלא כחוק.

 

הפרקליטות הדגישה בתשובה לעתירה שהגישה עמותת "יש דין", כי המדינה איננה מתנערת מחובתה לאכוף את דיני התכנון והבנייה באזור, אולם בקביעת סדר העדיפויות - פינוי המאחז אינו נמצא במקום הגבוה ביותר.

 

עוד מציינת הפרקליטות, כי סוגיית הבנייה ביהודה ושומרון על כל מרכיביה, הפכה לסוגיית ליבה בשיח המדיני בין ישראל לרשות הפלסטינית

 וכן במגעים המדיניים עם ארצות-הברית ומדינות ידידות אחרות. "אשר על כן, מדיניות הממשלה באשר לפעולות המשנות את המצב הקיים בשטח נשקלת גם כאשר שמים לב לאינטרסים לאומיים רחבים ובראייה כוללת גם שיקולים מדיניים ביטחוניים ואחרים".

 

לדברי הפרקליטות, לשיקול הלאומי הכולל יש השפעה גם על סדרי העדיפויות באכיפת הדין באזור, ולכן נדרש פרק זמן נוסף לצורך מיצוי בחינת ההשפעה שיש לנסיבות אלה על גיבוש סדרי העדיפויות.

 

העתירה הוגשה על-ידי פלסטינים והעמותה בנובמבר 2008, ובה הם דרשו לממש צווי הריסה שהוצאו נגד מבנים לא חוקיים במאחז עמונה. בתשובה הקודמת, בחודש מאי, כתבה המדינה, כי מאז שנכנס צו הקפאת הבנייה ביהודה ושומרון לתוקף, הפניית משאבי האכיפה מופנים לטובת אכיפת הצו ולמניעת התחלות בנייה חדשות, ו"לכן מימוש צווי הריסה במאחז זה אינו נמצא במקום גבוה בסדרי העדיפויות של המדינה".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
עמונה. ארכיון
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים