שתף קטע נבחר

זירת הקניות

פז תשלם 13 מיליון שקל בגלל זיהום מים

בית המשפט השלום בחיפה הטיל על חברת הדלק קנס של 3 מיליון שקל בגין זיהום קרקע ומים בדלק בחמש מתחנותיה. כמו כן חויבה החברה לשדרג את התחנות ולשקם את הקרקע והמים בעלות משוערת של 10 מיליון שקל

המזהם - ישלם: חברת הדלק "פז" תשלם 3 מיליון שקל קנס בגין זיהום מים מתחנות הדלק שלה. בנוסף חויבה החברה להשקיע עוד 10 מיליון שקל בשיקום וניקוי הקרקע והמים בתחומי חמש תחנות דלק מזוהמות. כך קבע אתמול (א') בית המשפט השלום בחיפה.

 

גזר הדין ניתן לאחר שהחברה הורשעה בחודש שעבר בזיהום שדלף מחמש תחנות שבבעלותה: פז קיט ונופש, פז שער הגיא, פז חופית, פז קדימה ופז זך (רופין). החברתה הודתה בעבירות שיוחסו לה בשלושה כתבי אישום שהגיש נגדה המשרד להגנת הסביבה, וכן בחשדות שיוחסו לה בשני תיקי חקירה נוספים לגביהן ביקש המשרד להגיש שני כתבי אישום נוספים.

 

בנוסף לקנס בסך 3 מיליון שקל - 600 אלף שקל בגין כל תחנת דלק - התחייבה החברה להימנע מלעבור עבירה על חוק המים בסכום דומה למשך שנתיים.

 

כמו כן חייב השופט ערן קוטון את החברה לבצע הסדרה סביבתית בכל אחת מהתחנות לעיל שתכלול פעולות לשדרוג ולשיקום הקרקע והמים שזוהמו בדלק. בין היתר, חויבה החבר לשדרג תשתיות ולהעתיק מיכלים בתחנות פז שער הגיא ופז קדימה, הנמצאות בסמיכות לקידוחי מים. העלות המשוערת של ההסדרה היא כ-10 מיליון שקל.

 
מנתונים שפרסם לאחרונה המשרד להגנת להגנת הסביבה עולה כי ב-93 אחוז מתחנות הדלק הוותיקות שנבדקו לאחרונה נמצא זיהום קרקע וב-32 אחוז נמצא זיהום של מי התהום.
 
השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, בירך על פסיקת בית המשפט ואמר: "הפסיקה היא הוכחה כי מתחילים להבין שזיהום הסביבה מהווה עבירה חמורה הפוגעת בציבור ובבריאותו לא פחות מכל עבירה פלילית אחרת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תחנת דלק של פז
צילום: עופר עמרם
מומלצים