שתף קטע נבחר

אנשי ברק: תמיכת ויצמן בשרון "לא אמיתית"

בישראל אחת מנסים להדוף את דברי התמיכה של הנשיא לשעבר המזוהה עם מחנה השלום במועמד הליכוד. שרון מנסה לרתום למסע הבחירות אנשי צבא לשעבר, בעלי דעות מתונות, כדי לרכך את תדמיתו הנצית. לא תמיד זה מצליח

במטהו של אהוד ברק יוצאים הבוקר (יום ד') למתקפת הסברה בעקבות הודעתו של הנשיא לשעבר עזר ויצמן לפיה יצביע בעד מועמד הליכוד אריאל שרון לראשות הממשלה.
שני האישים נפגשו אתמול, ולאחר הפגישה אמר ויצמן ל"ידיעות אחרונות": "אנחנו בני אותו דור. ידענו ימים טובים יותר וטובים פחות. לכל אחד מאיתנו יש הרבה מדליות וגם קופות של שרצים". ויצמן אמר כי הבהיר לשרון: "לא אעזור לך בבחירות אך אני מבטיח שאבחר בך".
במטה ההסברה של ברק אומרים בתגובה כי "תמיכתו של הנשיא לשעבר ויצמן בשרון אינה אמיתית ושלמה, משום שויצמן סירב להשתתף בקמפיין של שרון".
לדברי אנשי ברק, "ויצמן תומך בשרון רק משום שהם חברים מזה שנים". במטה ברק טרחו להזכיר כי כאשר פרש ויצמן מהנשיאות, אמר כי זה הזמן שלו ושל הדור שלו ללכת הביתה "ולפנות את הדרך לצעירים".

שרון והקצינים: נסיון ריכוך

שרון מנסה לרכז סביבו אנשי צבא לשעבר בעלי דעות מתונות, כדי לרכך את התדמית הצבאית הנצית שלו. לדברי בכיר בליכוד, מדובר בצעד מחושב, כחלק מאסטרטגיה להצגת שרון חדש, מתון, מאחד, המזוהה גם עם תהליך השלום.
במסגרת הצעד האסטרטגי נפגש אמש שרון עם האלוף במילואים, עמירם לוין. בצאתו מהפגישה הבהיר לוין כי אינו איש פוליטי, וכי אינו מתכוון להיות מעורב במערכת הבחירות ולהביע תמיכה במועמד כזה או אחר. שרון לעומתו הבהיר, כי הפגישה עם לוין, כמוה גם פגישות עם קצינים בכירים אחרים במילואים שהוא מקיים לאחרונה, נועדה להכין את מאה הימים הראשונים שלו לאחר היבחרו לתפקיד, משום שבמציאות הקיימת לא יהיה לו אפילו יום אחד של חסד.
שעות אחדות לאחר מכן הופיע הרמטכ"ל לשעבר, רא"ל דן שומרון, בפתיחת פורום הפרופסורים של הליכוד, מסגרת חדשה שהקים ח"כ יובל שטייניץ, ומטרתה גיבוש קבוצת אנשי אקדמיה המזוהים עם שרון.
לפני שהגיע שומרון אמר שטייניץ כי שומרון עשוי להכריז על תמיכתו בשרון ובליכוד, אך עם כניסתו הבהיר שומרון כי לא הגיע להביע תמיכה בשרון, אלא לשתף את הפורום בדגשים בטחוניים. בתגובה אמר שטייניץ ל-ynet כי הבין, כנראה בטעות, ששומרון אמור להכריז על תמיכה בשרון, אך גם הוא הופתע כשזה לא קרה.

הקצינים חוששים להביע בגלוי את תמיכתם

ראש מטה יום הבחירות של הליכוד, האלוף במילואים, מאיר דגן, אמר ל-ynet כי "אנחנו בהחלט מעוניינים שקצינים בכירים במילואים ייתנו כתף למחנה שרון. קצינים לא מעטים ששוחחתי איתם מביעים תמיכה אך חוששים לעשות את הצעד קדימה ולהביע בגלוי תמיכה בשרון. אנחנו לא עוסקים בתדמיות ולא מנסים להשיג תדמית חדשה לשרון, אנחנו שלמים עם התדמית של שרון. לקצינים יש יכולת לתרום מהידע שלהם ומנסיונם לפתרון התסבוכת אליה נקלענו".
ושרון עצמו הביע בפורום הפרופסורים חשש, שמא אהוד ברק עלול להגיע להבנות עם הפלסטינים, גם אם לא ייחתם הסכם, שיטרפדו את המשך המשא ומתן בעתיד.
לדבריו, מיד לאחר הבחירות, ינסה להקים ממשלה רחבה ציונית, שתאפשר גם להחזיר את הביטחון והשלום, וגם לנקוט שורת צעדים בתחום החברתי, שיביאו ללכידות בעם.
שרון גינה את הנסיונות להעביר קרקעות בנגב לידי הפלסטינים משום שלדבריו שטחים אלה חיוניים לקליטת עלייה. כמו כן ציין כי בכל הסכם שלום יש לשמור על ישובים בנקודות חיוניות, גם ביהודה ושומרון, ואף הזכיר לראשונה במסע הבחירות את הגולן, והוסיף כי גם בו יש לשמור על נקודות התיישבות חיוניות לביטחון.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:ערן (יופי) כהן
שרון. ותודה לעייזר
צילום:ערן (יופי) כהן
מומלצים