שתף קטע נבחר

מחאת הנכים הצליחה: נתניהו הורה לקיים מו"מ

אחרי שכבר הספיקו להודיע שיעבירו את הלילה בבירה וימשיכו במחאה עד להשגת מטרותיהם, חזרו בהם ראשי המאבק להעלאת קצבאות הנכות מהצהרתם בזכות התערבותו של ראש-הממשלה, שהודיע על הקמת צוות משא-ומתן מיוחד עמם

ארגוני הנכים ירו הבוקר את יריית הפתיחה של מאבקם למען העלאת הקצבאות, וכבר הערב (יום ב') קיבלו איתות חיובי ראשון - מצדו של ראש-הממשלה, בנימין נתניהו. ראשי המחאה, שהספיקו להודיע על כוונתם להישאר ללון בירושלים עד להשגם מטרותיהם, חזרו בהם כעבור זמן קצר - אחרי שנתניהו עצמו התערב בנעשה והורה לקיים עמם משא-ומתן על דרישותיהם.

 

נציגי הפעילים, שהפגינו משעות הבוקר מול משרדי הרווחה והאוצר, שוחחו עם נתניהו במשכן הכנסת וסיכמו עמו כי כבר בימים הקרובים יוקם צוות משא-ומתן מצומצם, שבו ישתתפו ראשי המאבק ושר הרווחה, יצחק (בוז'י) הרצוג, שר האוצר, יובל שטייניץ, ואף ראש-הממשלה עצמו.


נציגי הנכים עם השר הרצוג. לא מתכוונים לוותר (צילום: נועם מושקוביץ)

 

יו"ר מטה מאבק הנכים, נעמי מורביה, אמרה ל-ynet: "אנחנו מקווים שזה יהיה משא-ומתן רציני ומעמיק ושלא נצטרך לצאת להפגין שוב".

 

שעות ספורות קודם לכן נועדו ראשי המחאה עם הרצוג ועם מנכ"לית הביטוח הלאומי, אסתר דומיניסיני, שהביעו תמיכה במאבקם והבטיחו לסייע להם בניהול המשא-ומתן מול משרדי הממשלה השונים.

 

בשעות הצהריים השתתפו מאות נכים והורים לילדים נכים בהפגנה שנערכה ברחבה שבין משרדי הרווחה והאוצר.

הם נשאו שלטים שעליהם נכתב: "אל תקצצו לנו את החיים", "די לפגיעות בקצבאות", "לחיות בכבוד", "הרצוג, תתחיל לעסוק ברווחה ולא ברווחים" ו"הועדות הרפואיות פוגעות בנכים".

 

השר הרצוג מסר בתגובה: "נועדתי בשבוע שעבר עם ראשי ארגוני הנכים. חלק מתביעותיהם מוצדקות ויש כמובן לבחון הכל בסדרי עדיפויות ובפתיחות, בהתחשבות ובמסגרת המשאבים הקיימים. המדינה מקצה כיום כ-10 מיליארד שקלים בשנה לטובת קצבאות הנכות המשולמות באמצעות הביטוח הלאומי. אני מאמין שניתן להגיע להסכמות, אם יתקיים דיאלוג עם כלל הגורמים ובראש ובראשונה עם משרד האוצר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רתוקים לכיסאות גלגלים, נשארים בבירה. ההפגנה, היום
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים