שתף קטע נבחר

הסתיימה השביתה בבנק הבינלאומי

השביתה שהחלה ביום רביעי שעבר הסתיימה היום והסניפים נפתחו כרגיל. ההנהלה הסכימה לשלם לכל עובד מענק של משכורת אחת ולהוסיף 50 משרות לבנק פאג"י העובדים מצדם התחייבו לשקט תעשייתי עד 2013. עבודת השיווק של עובדי הבנק תימשך, אך הלחץ על העובדים למכור ייפחת

הסתיימה השביתה בבנק הבינלאומי הראשון. עובדי הבנק הבינ"ל ובנק פועלי אגודת ישראל פתחו הבוקר (ב') את כל הסניפים וחזרו לעבודה מלאה.

 

זאת, בהתאם לסיכום שהושג הלילה בשעה 2:00 בתום מרתון של שיחות בהשתתפות מנכ"ל הבנק, סמדר ברבר-צדיק, יו"ר ועד העובדים של הבנק, חנוך ליבנה, וכן יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, ציון ניסנקורן, ויו"ר חטיבת הבנק בהסתדרות, ציון שמע.

 

ההסכם קובע כי כל עובד של הבנק יקבל מענק חד פעמי בגובה משכורת אחת. חצי מהמענק ישולם כבר עכשיו וחציו בחודש אפריל.

 

כמו כן, הדרישה העיקרית של העובדים - שתופסק העסקתם בשיווק מוצרים של הבנק ללקוחות - לא נענתה, אך הוסכם כי מדידת המכירות לא תהיה אישית לכל עובד אלא משותפת לכל צוות.

 

ההנהלה נענתה לדרישת העובדים לקבוע נוסחה למתן בונוסים, והנוסחה שנקבעה קבעה כי העובדים יקבלו בונוס אם התשואה של הבנק על ההון תהיה לפחות 8.5% לשנה. עוד נקבע כי ההנהלה תפריש כמיליון שקלים לקרן החינוך של עובדי הבנק, וכך הם יוכלו לסיים על חשבון הבנק לא רק תואר ראשון אלא גם תואר שני.

 

שקט עד 2013

בנק פאג"י יגדיל את כוח האדם שלו בכ-50 משרות, והנהלת הבנק התחייבה שלא לכפות עוד על עובדות שהן אמהות לילדים קטנים לעבוד במשרה מפוצלת.

 

העובדים בשני הבנקים, מצדם, התחייבו לשמור על שקט תעשייתי עד אפריל 2013. בנוסף, הסכימו העובדים להנהיג בבנק סוג מסויים של "גמישות ניהולית" - שליטה של ההנהלה ולא של הוועד בניהול כוח האדם: לא בפיטורי עובדים, אבל כן במכרזים לקליטתם לעבודה.

 

השביתה בבנק החלה ביום רביעי שעבר. לפני כשבועיים וחצי פתחו עובדי הבנק בעיצומים. העובדים השביתו את הבנק ביולי השנה במשך שבועיים - אחת השביתות הארוכות בתולדות הבנקאות הישראלית, ולאחר מכן חזרו לעבודה ונכנסו למו"מ עם ההנהלה. אלא שלאחר חודשיים של שקט, טענו העובדים כי המשא ומתן תקוע וכי ההנהלה אינה דנה בדרישותיהם ברצינות, וחידשו את השביתה. 


פורסם לראשונה 26/10/2010 08:27

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עומר הכהן
הבנק הבינלאומי הראשון
צילום: עומר הכהן
בעל השליטה בבנק, צדיק בינו
מומלצים