שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  שרה-סופיה בת ה-9 מתה - איבריה הצילו 2 אנשים

  שרה-סופיה מיכאלוב, חולת שיתוק מוחין בת 9, נחנקה בבית הספר ומאוחר יותר מתה מוות מוחי. הוריה הסכימו לתרום את איבריה - והצילו את חייהם של שני אנשים, בהם נערה בת 14. האב: "בתוך העצבות, הידיעה שהצלנו חיים מרגשת"

  תרומת איברים מרגשת של משפחה של ילדה בת 9 שהלכה לעולמה, הצילה חיים: שרה סופיה מיכאלוב נחנקה ולקתה במוות מוחי ביום ג' שעבר. בזכות תרומת איבריה, ניצלו חייהם של שני אנשים.

   

  קשורה קשר עמוק לאם

  איגור וילנה מיכאלוב עלו לארץ עם בתם שרה סופיה לפני כארבע שנים. סופיה, חולת שיתוק מוחין, היתה משותקת בארבע גפיה, וקשורה קשר עמוק לאמה, שטיפלה בה רוב שעות היממה.

    

  חלק מרופאיה של שרה סופיה המליצו להתקין צינור הזנה ישירות לקיבה, אולם ילנה סירבה ותחת פיקוח מומחית לגסטרואנטרולוגיית ילדים בבית החולים וולפסון, קיבלה הילדה את תזונתה דרך הפה באמצעות מזון מיוחד מועשר.

  בזעות התרומה, ניצלו חייהם של שניים. ילנה ושרה-סופיה

   

  חותמים עכשיו: 

   

  פרויקט תורמים לחיים: 

   

  ביום שלישי שעבר, בבית הספר המיוחד שבו למדה, החלה שרה סופיה להיחנק. אמבולנס של מד"א הוזמן והחל בהחייאה, ובתוך דקות הגיעה גם ניידת טיפול נמרץ עם צוות רפואי שהמשיך בהחייאה מתקדמת. הילדה פונתה במצב קשה לבית החולים אסף הרופא, שם אובחנה כסובלת ממוות מוחי. 

   

  "הרופאים אמרו שאין סיכוי", סיפר היום (ג') איגור ל-ynet, "ובתוך התחושה המרה הזו, שאלה אותנו מתאמת ההשתלות אם נסכים לתרום את איבריה. ילנה הסכימה מכיוון שידעה שהאיברים של הבת ימשיכו לחיות אצל אחרים. בתוך העצבות, הידיעה שהצלנו חיים היא מרגשת".  ילנה, הנמצאת בהריון מתקדם, צפויה ללדת בעוד חודש.

   

  היות שלא נמצאו ילדים הממתינים להשתלת כליה, הושתלו שתי כליותיה של שרה סופיה ביונס אבו רביע בן ה-56. מדובר בהשתלה ייחודית מסוגה בבית החולים בילינסון ונדירה יחסית בארץ, בו מושתלות שתי כליות קטנות בגוף מבוגר. המושתל, תושב כסייפה שבנגב, סבל מאי ספיקת כליות כרונית והמתין שנים להשתלת כליות בעודו ממשיך בטיפולי דיאליזה. שתי הריאות הושתלו בבית החולים שניידר בילדה בת 14. מצבם של המושתלים הוגדר יציב. 


  ד"ר יבגני סולומונוב, מנהל יחידת כירורגית כבד ולבלב ויונס אבו רביע

   

  "אני מרגיש שהילדה שתרמה לי היא כמו הילדה שלי" אמר הבוקר, מושתל הכליות, "אני משתתף בצער המשפחה ומודה להם שעזרו לי לשפר את חיי. אני פונה לכל הציבור ומבקש שיתרמו, זה מציל חיים. אני מודה לרופאים, לאחיות ולכל הצוות, הם המלאכים שלי, ולמשפחתי התומכת".


  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  היתה קשורה קשר עמוק לאמא. שרה-סופיה ז"ל
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים