שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  מכתב פתוח ליו"ר רשות השידור: "שדר העצרת"

  במכתב שנשלח לד"ר אמיר גילת, יו"ר רשות השידור, כותבים "אזרחים שאכפת להם": "15 שנים מאז ממשלת ישראל הודיעה בתדהמה, וכעת התדהמה שלנו... אתם מוכיחים שאין מקום לשידור ציבורי". העצרת תשודר במלואה ב-ynet Live

  העצרת לציון 15 שנה לרצח ראש הממשלה ושר הביטחון, יצחק רבין, תשודר במלואה ב-ynet Live כאן בשבת הקרובה מ-20:00. אבל בערוצי הטלוויזיה, לא כך הדבר. שלושת ערוצי הברודקאסט הגדולים - 1, 2 ו-10, החליטו לוותר על שידור העצרת.

   

  כעת, פונים מי שחתמו כ"אזרחים שאכפת להם", במכתב פתוח שנשלח ליו"ר רשות השידור, ד"ר אמיר גילת, ומפצירים בו וברשות: "עשו מה שצריך, שדרו את העצרת".

   

  דנה אורן-ינאי, אחת מחברי קבוצת "זוכרים את רבין, משדרים את העצרת" שכתבו המכתב, אמרה ל-ynet: "השידור הציבורי שייך לציבור, ולעצרת הזיכרון ליצחק רבין חשיבות ציבורית ראשונה במעלה. חובה עלינו לשמר את זכר המעשה הנקלה שאירע בכיכר ב-4 בנובמבר 1995. אנו פועלים נמרצות לעודד את יו"ר רשות השידור, אמיר גילת, להורות לערוץ הראשון לשדר את העצרת".

   

  ואלה הם עיקרי המכתב:

  15 שנים מאז שממשלת ישראל הודיעה בתהדמה, וכעת התדהמה היא שלנו. 15 שנה הספיקו כדי לזנוח את ראש הממשלה שנורה בכיכר העיר ולהפקיר את זכרו. 15 שנה חלפו ובערב העצרת אתם בוחרים לשדר בשידור חוזר את הפרק ה-170 בתוכניתו של דב אלבוים "מקבלים שבת" במקום לקבל ולאמץ את זכרו של ראש הממשלה.


  גילת. מתוך המכתב: "אינו שונה משום ערוץ אחר" (צילום: אביב חופי)

   

  עת צרה היא ליעקב, ואולי אף ליצחק. יצחק שנעקד בעבותות של שנאה ואף בת קול לא יצאה מן השמיים, לא יצאה ולא קראה אל תשלח ידך אל הגבר. לא יצאה ולא הסיתה את מעופם של הקליעים שפילחו את ליבו ואת ליבנו. אך בעוד לבנו שותת דם, רבים המסיתים, המדיחים והמשכיחים. תחרויות קונספירציה בערוצי השנאה, הבהובי שמחה לאיד ורעל מילות ההסתה מתחיל שוב לזרום כמים.

   

  אין לנו מה לומר על ערוצי הרייטינג. כישלון הרגולטור מחוויר אך ורק אל מול מחדלכם אתם. אתם, האמונים על השידור הציבורי. אתם, הנאבקים יום יום ושעה שעה על אופיו של שידור אמיץ, נחרץ, נשכני שאינו מוטה מאופנות חולפות ואינו נתון למרותו של אף פוליטרוק. אתם, בזונחכם העצרת לזכר יצחק רבין אשר נרצח בידי בן עוולה, מוכיחים את מה שקוראים המקטרגים: אין מקום לשידור ציבורי, הוא אינו שונה משום ערוץ אחר.

   

  הוכחתם בעבר שלא כן הדבר. הבאתם את המונדיאל ב-HD חד כתער אל כל בית ובית בישראל. אך האם התער קהה, והאם הראיה התערפלה מטווח 15 שנים? עשו את מה שצריך, עשו את אשר אתם חייבים. שדרו את העצרת.

   

  אזרחים שאכפת להם, הציבור שדורש שידור.

   

  רשות השידור: "נשקול מחדש"

  בתגובה מפורטת שנמסרה מרשות השידור ל-ynet נאמר: "בערוץ הראשון רואים חשיבות רבה לציון מועדים ואבני דרך לאומיים בלוח השידורים ובכללם יום השנה לרצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל. במסגרת שידורי הערוץ, שבעבר שידר את העצרת, השנה הופקו ושודרו תוכניות להן הוקדשו משאבים ומחשבה רבה, וזאת על מנת לגוון ולגעת בנושא חשוב זה מזוויות נוספות.

  יחד עם זאת, במידה ולא יימצא ערוץ מרכזי אחר לשידור העצרת נשקול שוב את שידורה בערוץ הראשון. רשת ג' של קול ישראל תשדר גם השנה כבכול שנה את העצרת בשידור חי".

   

  עוד בתגובת רשות השידור, נמסר פירוט של התוכניות ששודרו לזכר רבין, בהן "נזכור בשירים", "השאלות שנותרו 15 שנה", "כך היה", טקס האזכרה הממלכתי לזכרו של רבין ועוד.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רבין. 15 שנה
  צילום: מיכאל קרמר
  לאתר ההטבות
  מומלצים