שתף קטע נבחר

מקורבי ריבלין: לא היתה לו מריבה עם נתניהו

בסביבתו של יו"ר הכנסת אמרו כי המחלוקת בינו לבין ראש הממשלה היא עניינית ולא אישית. ח"כ אקוניס מנסה לתווך בין השניים, שייתכן שייפגשו בקרוב

על רקע המשבר החריף בין ראש הממשלה ליו"ר הכנסת, מונה ח"כ אופיר אקוניס, לתווך בין הצדדים. בינתיים אומרים הערב (יום ג') מקורבים לראובן ריבלין כי "מעולם לא היתה לו מריבה אישית עם בנימין נתניהו והוא אינו רואה מניעה שהשניים יפגשו וילבנו את המחלוקות שביניהם". הם הוסיפו שזו "מחלוקת עיניינית ולא אישית".

 

ח"כ אקוניס, המקורב לשניים, מקיים שיחות עם ראש הממשלה ויו"ר הכנסת - לקראת פגישת פיוס. בשלב זה אין עדיין פריצת דרך, אך להערכת גורמים בליכוד צפויה בקרוב פגישה בין השניים.

 

"לא יתכן ששני אישים מרכזיים כאלה בליכוד, יחיו בצל עימות", אמר יו"ר ועדת הכלכלה בכנסת. אקוניס, שהיה דוברו של נתניהו בעת שהיה יו"ר האופוזיציה, ממשיך לנהל שיחות אישיות עם ראש הממשלה ועם יו"ר הכנסת, בניסיון לפתור את המשבר.

 

העימות בין השניים מתנהל למעשה עוד מימי החלטת ממשלת נתניהו על הקפאת הבנייה ביהודה ובשומרון. בחודשים האחרונים התרחבה היריבות, כאשר יו"ר הכנסת נאבק בראש הממשלה ובשר האוצר, על כוונתם להכליל רפורמות מפליגות בתוך חוק ההסדרים, ולא בתהליך חקיקה אחר שיאפשר דיון ציבורי נרחב בהן. שתי דוגמאות בולטות, שבשל עמידת ריבלין על דעתו לא נכללו בחוק ההסדרים שהועבר אמש בקריאה ראשונה, היו חוק ויסקונסין והרפורמה ברשות השידור.

 

אולם, שיאו של העימות, כפי שפורסם ב-ynet, היה בדיון הנהלת הקואליציה ביום שלישי בשבוע שעבר. בדיון זה פגע ריבלין בנקודה רגישה מאוד אצל ראש הממשלה, רעייתו שרה. בהתייחסו למינוי שאין לא דורשים, נציב דורות הבאים, אמר ריבלין לראשי הסיעות וחברי כנסת בכירים שנכחו במקום: "מה אתם רוצים שאשתי תחליט מי יהיה מועמד? בעצם אצלי אשתי לא ממנה אנשים", כיוון לעברה של רעיית ראש הממשלה שעל פי פרסומים הייתה מעורבת במינויים בכירים בסביבת ראש הממשלה.

 

אקוניס אמר: "הניסיונות למצוא פתרון נמשכים כבר זמן מה. בהתחלה זה היה קשה

 יותר למצוא דרך לדבר עם שני האישים על הצורך בגישור. היום המצב טוב יותר, ונראה שיש אפשרות לקיים פגישה כזאת בזמן הקרוב. עדיין אין פריצת דרך, אבל התחושה עתה טובה יותר. הפיוס בין ראש הממשלה ליו"ר הכנסת חשוב לליכוד וחשוב עוד יותר למדינת ישראל".

 

מלשכת ראש הממשלה לא נמסרה עדיין תגובה. מלשכת יו"ר הכנסת נמסר: "הייתה שיחה בין אקוניס ליו"ר הכנסת, אך לא היו סיכומים קונקרטיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ריבלין. מחלוקת עניינית
צילום: גיל יוחנן
נתניהו. ייפגשו?
צילום: ירון ברנר
אקוניס. מתווך
צילום: גיל יוחנן
מומלצים