שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  "פלסטינים כפותים" הפריעו לניר ברקת לנאום

  במהלך נאומו של ראש העיר ירושלים באירוע פתיחה גלריה בבצלאל, נכנסו כ-20 צעירים מפעילי "סולידריות שייח ג'ראח", שחבשו לעיניהם פלנליות צבאיות ונשכבו לרגליו

  פעילי שמאל, מחופשים לפלסטינים כפותים, הפריעו אמש (יום ג') לטקס פתיחת גלריה של תלמידי אקדמיית בצלאל בירושלים - בו השתתף ראש העיר ירושלים, ניר ברקת.

   

  ברקת, שלא דמיין לעצמו כי ערב תרבותי של אמנים צעירים יסתיים בטונים צורמים ומבוכה רבתי, הגיע לרחוב יפו לרגל פתיחת גלריה אמנותית. אך ברגע שהחל לנאום נתקל בכ-20 צעירים מפעילי "סולידריות שייח ג'ראח", שהפריעו לדבריו בצעקות בגנות מדיניות העירייה במזרח ירושלים.

   

  המחאה בירושלים, מחוץ לטקס

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  הצעירים, החברים בארגון ששם למטרה למחות נגד כניסת מתיישבים יהודים לשכונת "שייח ג'ראח", התחפשו לפלסטינים כפותים, חבשו לעיניהם פלנליות צבאיות ונשכבו לרגליו. "קראנו לעברו: "אתה תומך במתנחלים, לא נותן לערבים אישורי בנייה ומסלק אותם מהבתים שלהם", אמר ל-ynet מיכאל סולסברי, אחד המפגינים. "הזכרנו לו שלפני הבחירות הוא שיחק אותה איש מרכז, למרות שהוא ימני קיצוני", הוסיף אותו מפגין.

   

  לדבריו, המחאה נעשתה בעקבות רצון העירייה להרוס בתי ערבים בשכונת סילוואן במזרח ירושלים. "הוא נאם ואף אחד לא הקשיב. הקהל תמך בנו, ורוב הצעירים גם מחאו לנו כפיים", תיאר סולסברי את התגובות למעשה. "כמובן שהיו גם מתנגדים, אבל באנו להראות שאמנות היא גם פוליטית". ברקת מצידו, ניסה להתעלם מהדברים והמשיך את נאומו כרגיל. עם סיום דבריו המשיך ראש העירייה וערך סיור בתערוכת האמנות.


  המפגינים על הרצפה (צילום: אקטיבסטילס)

   

  מלשכת ברקת נמסר בתגובה: "אנו מצרים כי מספר פרובוקטורים נקטו באלימות

   ופגעו באירוע תרבותי אומנותי של פתיחת גלריית בצלאל במרכז העיר בנוכחות מאות סטודנטים. טענותיהם אשר גובלות בהסתה אינן ראויות כלל לתגובה".

   

  גורם המקורב לראש העיר סיפר, כי "ברקת התעלם מהפרובוקציות ובירך את בצלאל על פתיחת הגלריה. הבורות של המפגינים הייתה מביכה, משום שאין לברקת כל קשר להחלטות בית המשפט בשייח ג'ראח והוא כמובן אינו הכתובת לביקורת".


  פורסם לראשונה 26/10/2010 22:46

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ברקת באירוע
  צילום: אקטיבסטילס
  פלנלית על העיניים
  צילום: אקטיבסטילס
  מומלצים