שתף קטע נבחר

ח"כ אגברייה וזועבי נפגעו קל מרימוני הלם

"ראיתי מסתערבים של המשטרה מסתננים בין המפגינים ואז זורקים אבן", טען ח"כ עפו אגברייה, שנפגע קל מרימון הלם בעימותים באום אל-פחם

בין הנפגעים בעימותים באום אל-פחם גם ח"כ עפו אגברייה (חד"ש), שנפצע באורח קל ברגלו, כנראה מפגיעת רימון הלם שהמשטרה השליכה לעבר מיידי האבנים במקום. ח"כ חנין זועבי (בל"ד) נפגעה קלות מרימון הלם ופונתה באופן עצמאי למרפאה מקומית. 

 

"הפגיעה ברגל רק מחזקת אותי להמשיך ולבוא להפגין נגד הגזענות והפאשיזם הפושה במדינה", אמר חבר הכנסת, שפונה לטיפול בבית החולים העמק בעפולה.

 

המשטרה ירתה הבוקר גז מדמיע ורימוני הלם לעבר צעירים רעולי פנים שיידו אבנים לעבר פעילי הימין שהגיעו לאום אל-פחם כדי להפגין נגד התנועה האיסלאמית. בעימותים עם מיידי האבנים נפצע מסתערב באורח לא ברור. שמונה בני אדם נעצרו. 


"לא יכולתי לעמוד, נפלתי על הרצפה" (צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

חבר הכנסת סיפר שעמד בין המפגינים הערבים, שאליהם הצטרפו פעילי שמאל ונטורי קרתא, כאשר נפגע. "עמדתי במרחק של כ-200 מטר מכוחות המשטרה. מעוצמת הכאב לא יכולתי לעמוד ונפלתי על הרצפה. העוזרים שלי עזרו לי לקום ופינו אותי הצדה".

 

אגברייה, רופא במקצועו, הפשיל את מכנסיו והבחין בשטף דם גדול בקרסול. "זה נראה לי כמו פגיעה

מרימון הלם ולא מקליע, אבל הרגל כואבת לי מאוד ומתנפחת ואני חושש שיש לי שבר".

 

לטענת אגברייה, כוחות המשטרה אשמים בהתססת האווירה. "אלמלא המשטרה, שהכינה פרובוקציה מראש, הכל היה עובר בשקט", טען, "אני ראיתי איך מסתערבים של המשטרה מסתננים לכאורה בין המפגינים ואז זורקים אבן, ופתאום לפני שהבנו מה שקורה החלה המשטרה להגיב ולרסס את האנשים מטווח אפס".

 

בראיון שקיים הלילה עם ynet פנה אגברייה לכוחות המשטרה וביקש לא יעוררו מהומות. "לצערי הם לא הקשיבו לי, אני רואה בהם את האשמים", אמר הבוקר.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ אגברייה (ארכיון)
צילום: דודי ועקנין
המשטרה ירתה רימוני הלם
צילום: אמיר לוי ויהונתן צור
פעיל הימין איתמר בן-גביר בהפגנה
צילום: אמיר לוי ויהונתן צור
מומלצים