שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לראשונה: חילונים יערכו מצעד מחאה בבני ברק
  הפורום לשוויון בנטל קיבל אישור לצעוד בלב העיר החרדית עם דגלי ישראל ובמדי ב' צבאיים. המארגנים: החלטה היסטורית. העירייה: "בני ברק תהפוך לגיהנום, לא יקום ולא יהיה"

  המשטרה תאשר לראשונה לחילונים לצעוד ולמחות בלב בני ברק: במרחב דן אישרו בצהריים (יום ד') מסלול למצעד המחאה על "חוק האברכים" שביקש לערוך בעיר החרדית הפורום לשוויון בנטל - עמותה הפועלת נגד השתמטות מצה"ל. ל-ynet נודע כי לאחר שייצאו מרחוב כהנמן (צומת קוקה קולה), יעברו הצועדים ברחוב אהרונוביץ' ויסיימו את התהלוכה ברחוב ז'בוטינסקי. בעיריית בני ברק אמרו בתגובה: "לא יקום ולא יהיה".

   

  לפני ארבעה חודשים סירבה המשטרה לאשר לאנשי הפורום לערוך את המצעד, מחשש למהומות והתנגדות אלימה מצד חרדים קיצוניים, והציעה תוואי חלופי שיעבור בפאתי העיר. בשבוע שעבר פנו למשטרה אנשי הפורום, המיוצגים על-ידי עורך דין גיל סולומון, עם אותה בקשה - אך הפעם עם שחקני חיזוק בדמות נציגי התאחדות הסטודנטים, תנועת ישראל חופשית והתנועה הקיבוצית.

   

  על המסלול החדש שאושר שמע עורך דין סולומון ממפקד מרחב דן, ניצב-משנה אלברט אוחיון, במהלך פגישה במרחב ברמת גן, בה נכחו גם קצינים נוספים מהמרחב. לפני כן הצהירו המארגנים כי אם המשטרה תסרב שוב לבקשה, הם יעתרו לבג"ץ, כפי שעשו בעבר מארגני מצעד הגאווה בירושלים ומארגני הפגנת הימין הבוקר באום אל-פחם.

   

  מצעד המחאה מתקיים על רקע "חוק האברכים" שנועד לאפשר לעקוף את פסיקת בג"ץ ולתקצב תלמידי ישיבות, ולקראת המשך הדיונים בעתירה נגד חוק טל, שיתקיימו בתחילת 2011. על היוזמה לערוך את הצעדה בבני ברק פורסם לראשונה ב-ynet.

   

  חילוקי דעות על המועד 

  השאלה היחידה שנותרה בינתיים פתוחה היא מועד האירוע. המארגנים ביקשו לקיים את המצעד בשעות אחר הצהריים ב-4 בנובמבר, או לחילופין ביום שישי בבוקר - כדי שיבואו כמה שיותר משתתפים. המשטרה התנגדה והסכימה לאשר את קיום ההפגנה בימי חול בלבד ובשעות הבוקר, מחשש שהאירוע יגרום לפקקי תנועה בשעות העומס בערב ומהתנגדות חריפה יותר בסוף השבוע. בין הצדדים עדיין מתנהל משא ומתן בנושא, ובכל מקרה האירוע צפוי להתקיים - אם לא יהיו דחיות - בתחילת החודש הבא.

   

  התוואי שאושר על-ידי המשטרה - בין רחוב כהנמן לרחוב ז'בוטינסקי - נחשב לציר עוין במיוחד, שידע

  בשנה האחרונה הפגנות אלימות רבות, שכללו הבערת צמיגים, חסימת כבישים ויידוי אבנים על אוטובוסים, בעיקר בתקופת המחאה נגד החפירות ביפו ואשקלון. עד כה נרשמו מאות בני אדם להשתתפות בצעדה והם מתכוונים לשאת דגלי ישראל ואף לצעוד במדי ב' צה"ליים.

   

  "מדובר בהחלטה היסטורית ותקדימית, וחשובה לדמוקרטיה במדינת ישראל", אמר ל-ynet עורך הדין סולומון. "אנו מצפים גם שהציבור הדתי-לאומי יצטרף, ואנו מאמינים שהמשטרה תבוא לקראתנו בנושא השעות, אך תמיד עומדת לפנינו האופציה לפנות לערכאות משפטיות".

   

  דובר ומזכיר עיריית בני ברק, אברהם טננבוים, מסר כי העירייה תתנגד נחרצות למצעד וכי המשטרה לא תאשר בסופו של דבר את האירוע: "מצעד כזה יבעיר את בני ברק ויהפוך אותה לגיהנום. הוא לא יקום ולא יהיה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אנשי הפורום לשוויון בנטל
  צילום: עופר עמרם
  מומלצים