שתף קטע נבחר

בן לאדן לצרפת: אסרתם רעלות? נערוף ראשים

רב-המחבלים פרסם קלטת שמע תחת הכותרת "מסר לעם הצרפתי", ובה טען שלמוסלמים יש זכות להגיב באלימות לצעדי צרפת, כמו איסור הרעלות והמלחמה באפגניסטן: "המשוואה ברורה ופשוטה - כפי שאתם הורגים, כך אתם נהרגים"

מנהיג ארגון אל קאעידה שיגר היום (ד') "מסר לעם הצרפתי" שבו הציבה דרישה ברורה: הסיגו את כוחותיכם מאפגניסטן, אחרת תסבלו מהתוצאות. בקלטת שמע שפורסמה ברשת הטלוויזיה "אל ג'זירה" אמר אוסמה בן לאדן כי למוסלמים יש הזכות להגיב באלימות לצעדי צרפת, בהן איסור לבישת בורקה. 

 

"אם צרפת סבורה כי זכותה לאסור על נשים חופשיות לבישת רעלות. האם אין זו זכותנו לגרש את הגברים הכובשים שלכם בכך שנערוף את ראשיהם?", תהה בן לאדן בקלטת. מנהיג אל-קאעידה התייחס בכך לחוק שאושר בצרפת ושאוסר על נשים ללבוש בורקה במרחב הציבור. החוק ייכנס לתוקפו בשנה הבאה. 

 

בן לאדן בקלטת ששודרה היום באל ג'זירה

  

המבוקש מס' 1 בעולם דרש את נסיגת 3,750 הכוחות הצרפתים המוצבים באפגניסטן. "הדרך היחידה שבה תוכלו לערוב לביטחונכם היא לסגת לאלתר ממלחמתו של (נשיא ארה"ב לשעבר ג'ורג בוש) באפגניסטן. המשוואה ברורה ופשוטה: כפי שאתם הורגים, כך אתם נהרגים. בדיוק כפי שאתם אוסרים אנשים וכולאים אותם, כך אתם עצמכם נלקחים כבני ערובה. בדיוק כפי שאתם מאיימים על ביטחוננו, כך אנו מאיימים על בטחונכם".

 

פלג של ארגון אל קאעידה, הנקרא "עקמי", חטף ב-21 בספטמבר חמישה צרפתים שעבדו במכרה אורניום בצפון ניז'ר. בקבוצה שנחטפה היה גם אזרח קונגו ואזרח מדגסקר. בן לאדן אמר שהחטיפות הן תוצאה

של מעשי צרפת. "איך תיתכן הצדקה לכך שאתם משתתפים בכיבוש ארצותינו ותומכים באמריקנים ההורגים נשים וילדים? כיצד אתם עדיין רוצים לחיות בבטחון ושלום?

 

"כיצד יתכן שאתם (הצרפתים) מתערבים בענייניהם של המוסלמים בצפון ומערב אפריקה, שאתם מתעשרים  מעסקאות מפוקפקות, בעוד העמים שלנו סובלים מסוגים שונים של עוני ויאוש", נשמע בן לאדן אומר בקלטת. שלטונות צרפת הודיעו על נכונותם לפתוח במשא ומתן עם החוטפים בניסיון להביא לשחרורם.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאיים על פריז. בן לאדן
צילום:AFP
מומלצים