שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  5 שנות מאסר להורים שהפכו תינוקם לאובייקט מיני

  זוג הורים מאלעד, שתיעדו את האשה מבצעת מעשים מגונים בבנה בן ה-9 חודשים, הורשעו בעשיית מעשים מגונים בקטין בנסיבות אינוס. השופטים קבעו כי הבעל עודד את אשתו להמשיך במעשיה, "כדי לגרות את שניהם לקראת יחסי מין"

  5 שנות מאסר בפועל נגזרו היום (ה') על זוג הורים מאלעד, שהורשעו בהתעללות מינית בבנם. הם הורשעו בבית המשפט המחוזי בתל-אביב בעשיית מעשים מגונים בקטין בנסיבות אינוס. המקרה אירע בשנת 2005, אז היה התינוק בן 9 חודשים. מאז הוא הוצא מחזקתם ונמסר לאימוץ.

   

  השופטים אברהם טל, יהודית אמסטרדם ורות לבהר-שרון כתבו בגזר הדין: "מעשי ההתעללות והמעשים המגונים שעשו הנאשמים בבנם, בהיותו כבן שנה, הם חמורים ביותר".

   

  בהתייחסם לאחד המקרים המתוארים בגזר הדין הקשה, כתבו השופטים כי "הנאשם נכח בחדר השינה שבו עשתה הנאשמת את המעשים המגונים בקטין והתעללה בו. הנאשם נכח במהלך מרבית המעשים המיניים שעשתה הנאשמת בקטין, ורק פעם אחת ניסה להוציא אותו מידיה, ללא הצלחה".

   

  האם הביעה צער וחרטה וטענה שבעלה גרם לכך שביצעה בבנה את המעשים בשל מצבה הנפשי הקשה.

  השופטים דחו את טענותיו של האב, שניסה להתנער מאחריותו להתעללות, והדגישו כי "לא היה מדובר רק בנוכחות פאסיבית של הנאשם, אלא בנוכחות שעודדה את הנאשמת להמשיך במעשיה כדי לגרות את שניהם לקראת יחסי מין שקיימו זה עם זו סמוך או לאחר עשיית המעשים".

    

  האב צילם והורשע: "המסר לציבור - לשתוק"

  הפרשה הקשה נחשפה באוגוסט 2005, כשאביו של הילד, בן 28, ביקש לנקום באם בת ה-30 בעקבות תלונה שהגישה נגדו. בני הזוג היו מוכרים למשטרה בעקבות שרשרת תלונות הדדיות שהגישו על אלימות במשפחה. בעוד האשה טענה כי בעלה הכה אותה, התלונן הוא כי רעייתו היא שמפעילה אלימות כלפיו.

   

  בעקבות ההידרדרות ביחסים בין השניים, התקין האב מצלמות נסתרות בבית המשפחה ללא ידיעת אשתו - בניסיון לספק ראייה לגרסתו. אלא שהתיעוד היה קשה הרבה יותר, וחשף התעללות מינית מחרידה בבנם היחיד של השניים.

   

  למרות זאת, בחרו השופטים להטיל גם עליו אחריות רבה לדברים. "מעשיו (של האב) אינם פחותים בחומרתם מאלה של הנאשמת, שכן גם אם הוא לא היה מי שהתעלל בפועל בקטין, הרי שנטל חלק משמעותי במעשיה של הנאשמת. הוא צילם את מעשיה על-מנת לתעד את תקיפתו על- ידה, כדי שתהיינה לו ראיות תומכות בתלונות שהגיש על התנהגותה האלימה כלפיו".

   

  לאחר מתן גזר הדין, אמר האב עצמו כי האב אמר: "זהו עונש לא מידתי שנגזר על מתלונן שהפך לנאשם. המסר לציבו הוא לשתוק על מעשים מסוג זה. אני מקווה שבית המשפט העליון יהפוך את התוצאה".

   

  עורך דינו, חיים משגב, אמר כי "בית המשפט נתן עיכוב של 45 יום לביצוע גזר הדין, מה שמוכיח, לדעתי, שלמרות העונש  החמור, ביקשו השופטים לאפשר לנו לערער לבית המשפט העליון. כך אכן נעשה".

   

  לעומתם, אמרה התובעת בתיק, עו"ד רונית פוזננסקי, כי "אנו, כמערכת, עושים הכל כדי להגן על ילדים, צעירים וקטינים. אנו שבעי רצון מכך שבית המשפט נתן לנאשמים את העונש ההולם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: תומריקו
  האם שהורשעה בהתעללות
  צילום: תומריקו
  צילום: רענן בן צור
  האב שתיעד - והורשע. "המתלונן הפך לנאשם"
  צילום: רענן בן צור
  צילום: שאול גולן
  אילוסטרציה
  צילום: שאול גולן
  מומלצים