שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  נתפס נוהג שיכור, וברח לפאב

  נהג מהצפון נחשד בנהיגה בשכרות, ונלקח לבדיקת אלכוהול בתחנת המשטרה הסמוכה. בזמן עצירה לא מתוכננת, הצליח לברוח מהניידת. יעד הבריחה: פאב מקומי, שבו נתפס לאחר זמן קצר. השוטרת שעצרה אותו מעידה: הוא אפילו לא החליף בגדים

  הנהג השיכור ברח מהניידת, הישר אל הפאב הקרוב. גזר דין שפרסם השבוע בית המשפט לתעבורה בעכו, חושף סיפור שנראה בתחילה כאילו נלקח מסרט: שתי שוטרות בניידת סמויה עצרו את ש', בחשד כי נהג תחת השפעת אלכוהול. לאחר בדיקה שביססה את חשדן, נלקח בניידת לתחנת המשטרה הסמוכה. אלא שבדרך, לאחר שנאלצו השוטרות לעצור בצד הכביש, ברח ש' אל השדה הסמוך - ומשם המשיך אל הפאב המקומי. נשמע בדיוני? עדויות השוטרות מלמדות כי כך בדיוק קרה.

   

  השוטרת י' מעידה: "ראיתי רכב מזגזג בנתיב, (ו)הוא סטה לשוליים הימניים. זה העלה בי את החשד שאולי הוא נוהג בשכרות. כרזתי לו, וצפרתי לו לעצור... (אחרי שעצר) כששוחחתי איתו הרחתי מפיו ריח חריף של אלכוהול". לאחר מכן, גם ערכו השוטרות בדיקה באמצעות מכשיר "נשיפון", שלאחריה הוחלט לעכב את ש' לבדיקה באמצעות מכשיר "הינשוף", שממצאיו משמשים להגשת כתב אישום. לצורך הבדיקה, נלקח הנהג לתחנת המשטרה הסמוכה, בנהריה.


  השוטרת: נדף מהנהג ריח אלכוהול חריף (צילום אילוסטרציה: תומריקו) 

   

  אלא שבמהלך הנסיעה, השתבשה תוכניתן של שתי השוטרות. "כשנהגנו לכיוון התחנה, שמעתי רעש מוזר מהניידת", מספרת י'. "חשבנו שאולי יש לנו תקר בגלגל. עצרתי בצד. השותפה שלי ירדה לראות מה קרה, ובזמן הזה הנאשם פתח את הדלת של הניידת, וברח". א', שותפתה של השוטרת, מעידה כי "הנאשם ישב במושב האחורי לצדי, פתחתי את הדלת הימנית, ואז הוא פתח בריצה".

   

  לדברי השוטרת י', שותפתה ניסתה לרדוף אחרי הנהג הבורח, אך לאחר כמה דקות חזרה בידיים ריקות. כשנשאלה השותפה בבית המשפט "איך הכושר הגופני שלך?", ענתה א' בכנות "לא משהו", וציינה כי רצה אחרי הנאשם "(בערך) 100 מטר, ואז פשוט איבדתי קשר עין".

   

  לאחר שדיווחו על בריחת הנאשם, החלו השוטרות בסריקות באזור. "השותפה שלי קיבלה דיווח שהוא (הנאשם) כנראה נמצא בפאב בנהריה", ממשיכה י'. "יחד עם ניידת של תחנת נהריה הגענו למקום. אני נשארתי בניידת, והשותפה שלי יצאה לכיוון הפאב, וחזרה ממנו עם הנאשם. הוא לבש את אותם הבגדים בדיוק, ולכן זיהיתי אותו בוודאות".

   

  במהלך המשפט הגיעו פרקליטו של ש' והתובעים להסדר-טיעון, שאושר בבית המשפט. על ש' נגזרו 10 חודשי פסילת רישיון בפועל, שלושה חודשי מאסר על-תנאי לתקופה של שלוש שנים, ופסילה על-תנאי לארבעה חודשים לתקופה של שנתיים. בגלל מצבו הכלכלי, הסכימה המשטרה שלא להטיל עליו קנס כספי.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עוכב לבדיקה, וברח לפאב
  צילום: אבי מועלם
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים