שתף קטע נבחר

הוכרז סכסוך עבודה ברכבת ישראל

ההסתדרות הכריזה על הסכסוך, אולם המו"מ בין העובדים וההנהלה יימשך. אם הוא לא יביא לתוצאות, יוכלו העובדים להשבית את תנועת הרכבות החל מ-14 בנובמבר. בין נושאי המחלוקת: הוצאת עבודות למיקור חוץ וטענה להתנהגות מזלזלת כלפי עובדי החברה

המוסד המנהל הארצי בהסתדרות העובדים הכללית החדשה הכריז היום (ה') על סכסוך עבודה בין רכבת ישראל לעובדי החברה. הסיבות לסכסוך הן הוצאת עבודות שונות למיקור חוץ בתחום הנחת המסילות והמחשוב, תחזוקת קרונות בהסכם שנחתם לאחרונה עם כיל, טענה להתנהגות מזלזלת כלפי עובדי החברה והערמת קשיים בקבלת נתונים על עובדים שמועסקים בחוזים אישיים.  

 

 

ברכבת ישראל מועסקים כיום כ-1,900 עובדים. ועד העובדים, בראשות גילה אדרעי, טען שניסה להגיע להידברות עם ההנהלה אולם הצעדים לא נשאו פרי, מה שהוביל לפניה להסתדרות ולבקשה להכריז על סכסוך עבודה. במידה שהמגעים בין הצדדים לא יישאו פרי, יוכל ועד עובדי הרכבת להשבית את תנועת הרכבות באופן מלא או חלקי כבר החל מיום ראשון, 14 בנובמבר.

 

מנכ"ל רכבת ישראל, יצחק (חקי) הראל, מסר בתגובה ש"אינני מסוגל להבין את חוסר האחריות והקלות הבלתי נסבלת שבה מאשרת ההסתדרות סכסוך עבודה, הצפוי לפגוע בציבור רחב של מאות אלפי נוסעים, בחברות הזקוקות להובלת מטענים ובפעילות תקינה של מערכת התחבורה בישראל, שהרכבת הינה חלק מהותי בה. כל זאת ללא סיבה מוצדקת וללא קיום דיון ענייני בטענות העובדים, נציגות העובדים והנהלת הרכבת. לצערי, למרות בקשותי החוזרות ונשנות לקיים דיונים משותפים לכל הצדדים - לא נקבע ולו דיון אחד". 

פורסם לראשונה 28/10/2010 21:11

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רכבת ישראל
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים