שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ישראל איימה, והבה גבר על טורקי בארגון בינ"ל
  ח"כ מגלי והבה נבחר לסגן יו"ר ארגון מדינות הים התיכון, אחרי שגבר על המועמד שהציגה טורקיה לתפקיד. יו"ר הכנסת ריבלין: "זהו הישג היסטורי, הבהרנו שישראל תסרב להשתתף בפורום שיהיה יעד להתקפות עליה"

  במקום טורקי - ישראלי: ח"כ מגלי והבה גבר הערב (יום ה') על נציג טורקי בבחירות לתפקיד סגן יו"ר הארגון הפרלמנטרי של המדינות השוכנות לחופי הים התיכון, שנערך במרוקו. עוד לפני ההצבעה ניהלה ישראל מאבק כדי למנוע את בחירת הנציג הטורקי וגם איימה לפרוש מהכנס.

   

  בכנס ברבאט משתתפים נציגי פרלמנטים מ-25 מדינות. סוריה סירבה להשתתף באירוע בשל השתתפות ישראל. במשלחת הישראלית - יו"ר הכנסת ראובן ריבלין - ואחד מסגניו, ח"כ מגלי והבה. יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, אמר: "זהו הישג היסטורי, לאחר שהבהרנו שישראל תסרב להשתתף בפורום המשמש כיעד להתקפות עליה".

   

  מהפמליה הישראלית נמסר, שיו"ר הכנסת ניהל שיחה נוקבת עם בכירים בכנס וביקש מהם לתמוך ב-והבה. בין היתר הוא נפגש עם הנשיא היוצא של האסיפה, רודי סאל. בלשכתו של יו"ר הכנסת אמרו: "פגישת ריבלין-סאל התקיימה כחצי שעה לפני הבחירות. בפגישה הביע ריבלין את כעסו ומורת רוחו מכוונת האירופים שלא לתמוך ב-והבה לכהן כסגן נשיא האסיפה. ריבלין הבהיר בפגישה, כי והבה חייב להיות הסגן, ואם הדבר לא יקרה, ישראל תשקול לפרוש מהאסיפה לחלוטין".

   

  גורם בכיר במשלחת הישראלית אמר: "זהו ניצחון היסטורי לישראל, בפורום בו חברות מדינות ערב ומדינות אירופיות, שבאופן מסורתי אינן תומכות ישראל. מעולם לא הצליחה ישראל להכניס מועמד משלה לתפקיד כה בכיר בפורום שכזה. עם כל הצניעות, אלמלא השיחה הקשה של ריבלין עם הנציג האירופי, לא היינו מגיעים להישג זה".

   

  ריבלין נחת במרוקו, לאחר שנפגש בפריז עם נשיא האסיפה הלאומית בצרפת. הוא משתתף בכנס של האסיפה הפרלמנטרית הים תיכונית, בהשתתפות נציגי פרלמנטרים וראשי פרלמנט מ-25 מדינות הים התיכון מאירופה, מאסיה ומאפריקה. בכנס משתתפות גם ירדן, מצרים וטורקיה.

   

  ריבלין צפוי לנאום מחר בכנס. בין היתר הוא צפוי להגיד: "ישראל היא עובדה קיימת.

  יהודים וערבים נועדו לחיות יחד במזרח התיכון ולא נגזר עלינו לחיות יחד. ‏סדר היום של המפגש שלנו כולל נושאים רבים ומגוונים הנוגעים לחיי כל האנשים החיים לחופו של הים התיכון. הביטחון האישי אל מול מלחמות וטרור, מים וחוסר מים, מעמד הנשים בחברה ועוד. כל הנושאים האלה הם נושאים הדורשים פעולה משותפת. הם אינם מוגבלים ע"י גבולות בין מדינות.

   

  "כנציגים נבחרים של עמנו, אנחנו יכולים וחייבים לתרום את חלקנו בפתרון הבעיות האלה. כוחנו הוא ב"יחד". אני מצטער על כך שגם PAM‏ הופכת לעתים למסגרת נוספת המצטרפת למקהלה המגנה את ישראל על עצם קיומה ועל כך שהיא מממשת את חובתה להגן על עצמה ועל אזרחיה. הגיע הזמן שנשתחרר מהצורך להשיג "נצחונות" תעמולתיים ונפעל יחד למען רווחת כל השוכנים לחוף הים התיכון", יאמר ריבלין בנאומו. מחר צפוי נציג מצרי לתפקיד הנשיא.

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אתר הכנסת
  ח"כ והבה. הדיח את הטורקי
  צילום: אתר הכנסת
  יו"ר הכנסת ריבלין. "הישג היסטורי"
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים