שתף קטע נבחר

שופטת: אין לצלם את הפוליטיקאי החשוד באונס

החשוד, שמעורב גם בפוליטיקה הארצית ומקורב לאישים בכירים, נעצר בחשד לאונס ילדות ונערות. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו בעשרה ימים ותיאלץ להסתפק בשלושה

מבוכה למשטרת נתניה ומשטרת מרחב שרון. בית משפט השלום בפתח תקווה דחה בצהריים (יום ו') את בקשתם להאריך בעשרה ימים את מעצרו של הפוליטיקאי מנתניה שנעצר בחשד לביצוע מעשה אונס ומעשים מגונים בקטינות. מעצרו של החשוד הוארך בשלושה ימים בלבד, תוך שבית המשפט קובע כי הוא צריך לפקח על החקירה.

 

החשוד, שמעורב בפוליטיקה הארצית ומקורב לאישים בכירים, קשור גם לחברה עירונית בנתניה. הוא מכחיש את המיוחס לו. בבקשתה יחסה המשטרה לחשוד עבירות חמורות של בעילת קטינה, מעשה סדום בקטינות נוספות ושיבוש מהלכי חקירה. מהדיון עולה כי לחשוד מיוחסות עבירות כלפי חמש קטינות, בארבע מהן בוצעו מעשים מגונים ולגבי אחת מיוחסת לו עבירה של אונס.

 

בסיום הדיון החליטה השופטת, מיכל עמית אניסמן, להאריך את מעצרו של החשוד בשלושה ימים בלבד, תוך שהיא קובעת שיש חשד סביר נגד החשוד אך מדובר בחשד שהוא רק לשלב זה של החקירה. בתחילה סירבה השופטת לאפשר לעיתונאים לצלם את החשוד, אולם בעקבות הפרסום ב-ynet אפשרה את הצילום.

 

החשוד נעצר אתמול לאחר חקירה סמויה שהתנהלה בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל במשטרה ותלונות של הורים שסיפרו כי בנותיהן, ילדות ונערות, נפלו קורבן לתקיפות מיניות מצדו. בתלונות נטען כי החשוד נהג להביא לביתו את קורבנותיו, במספר מקרים לאורך כמה שנים.

 

במשטרה טענו כי החשדות נגדו מבוססות על ראיות טובות שבידיה ויש חשש שאם הוא ישוחרר הוא ישבש הליכי חקירה ויימלט מאימת הדין. החשוד מיוצג על ידי עורכי הדין רויטל סוויד ואילן בומבך.

בסיום הדיון אמרה סוויד ל-ynet כי "נכון שמדובר בחשדות חמורים, אך מהדיון בבית המשפט עולה באופן ברור כי מדובר בתיק שאינו מבוסס ראייתית כלל וכלל, אין תלונות של הקטינות".

 

לדבריו, "מדובר בחשדות שכבר עלו לפני שנה וחצי נגד החשוד אך אז המשטרה אפילו לא טרחה לחקור אותן. מרשי הוא איש ציבור שפועל רבות למען האנשים ובעשייה הציבורית". דבר מעצרו של החשוד, דמות פוליטית וציבורית בכירה ומוכרת בעיר, הכה גלים בנתניה ועורר עניין רב.


פורסם לראשונה 29/10/2010 11:32

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החשוד בבית המשפט
צילום: עידו ארז
מומלצים