שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  איום חשמלי: סין תשלוט במתכת לסוללות

  יצרנית 97% מהייצור העולמי של מתכות חיוניות לייצור סוללות, החליטה להגביל את היקף הייצוא. יצרניות הרכב המתכוננות לעידן החשמלי, החלו כבר לחפש אלטרנטיבות - לפני שיהיה מאוחר מדי

  איום חדש ולא צפוי על שוק הרכב העולמי. סין החליטה לאחרונה להגביל ייצוא מתכות נדירות, החיוניות לייצור סוללות בכלי רכב חשמליים. העובדה כי מדובר במדינה המייצרת כ-97% ממתכות אלה, מהווה איום ישיר על יצרניות מכוניות חשמליות בהווה ובוודאי בעתיד. כפי שדווח באתר הכלכלי בלומברג, יצרניות חלקי חילוף לרכב באירופה פנו לאיחוד האירופי, בבקשה לבדוק אפשרות אלטרנטיבות למתכות אלו.

   

  יצרנית חלקי החילוף לרכב הגדולה באירופה, חברת בוש, מעריכה כי הגבלת הייצוא של מתכות אלו יכול להוות "סיכון פוטנציאלי" ליצרניות הרכב. תעשיין בכיר הוסיף כי עניין זה יעלה לסדר היום האירופי רק בעוד כשנתיים, "כאשר מכוניות חשמליות ייוצרו בהיקף רחב". כדי להבין את חשיבותן של מתכות אלה, ואת משמעות האיום שמייצרת סין, יש להביט במחירן של המתכות הנדירות. מאז החליטה סין להגביל את ייצוא המתכות במחצית השניה של 2010, עלה מחירן בשוק החופשי פי שבעה.

   

  השם "קבוצת מתכות נדירות" קשור לעובדה כי בעבר הן לא היו ידועות בצורת יסוד, וקשה היה להפרידן מהסלעים שהכילו אותן. מתכות אלו נמצאות בריכוז גבוה יחסית בקרום כדור הארץ, ונמצאות כאמור בשימוש נרחב בתעשיית האלקטרוניקה, ובמיוחד בייצור סוללות, אחד המרכיבים החשובים והיקרים בתעשיית כלי הרכב החשמליים, ההולכת וצוברת תאוצה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שקע למכונית חשמלית עתידית, אם סין תאשר
  צילום: הלל פוסק
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים