שתף קטע נבחר

אחרי הסערה בליכוד: שאמה יהיה יו"ר הוועדה?

הדיון היום נפתח בהתנצחות בין הח"כ שטען לקיפוח לראש הממשלה. בסופו של יום הוחלט שהוא ימונה כפי שתוכנן ליו"ר ועדת הכלכלה - אבל רק עוד 45 יום

ח"כ כרמל שאמה-הכהן יתמנה ליו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת - אולם יידרש להמתין עוד 45 יום. המהומה הגדולה סביב החילופים בראשות הוועדה הגיעה היום לסיומה בישיבת סיעת הליכוד, בהסכמה וללא צורך בהצבעה. לצד זאת, בסיעה החליטו לדחות את כניסתו של שאמה לנעליו של היו"ר המכהן, ח"כ אופיר אקוניס, שהייתה מתוכננת להיערך בימים אלו, בחודש וחצי.

 

סוגיית החילופים עמדה במוקד קרב קולני וסוער, שהתפתח בעקבות שמועות לפיהן נתניהו מעדיף להשאיר את מקורבו אקוניס בתפקיד יו"ר הוועדה - ולא לקיים את הרוטציה עם שאמה, עליה סוכם בתחילת הקדנציה. ראש הממשלה אף הציע לו להתמנות לתפקיד סגן שר המשפטים והממונה על הקמת הגדר בגבול מצרים, אך ח"כ שאמה סירב ל"פרס התנחומים". במקביל, האשים את אקוניס בכניעה לטייקונים וברצון לשתף עמם פעולה בנוגע לתמלוגי הגז.

 

גם הישיבה היום של הסיעה נפתחה בטונים צורמים והמינוי הוכרז רק בתום התנצחות בין נתניהו לשאמה, במהלכה הקריא חבר הכנסת מחוקת הליכוד, דרש הצבעה חשאית ואומר שלא

נוהגים בו בצדק. "לראש הממשלה יש את השיקולים שלו, אני חושב שהוא טעה", ציין ח"כ שאמה לאחר הישיבה, "אנחנו עומדים מאחוריו. אמנם יצאתי פגוע, אבל מי שרקם את המזימה זה לא אנשים מהליכוד. מה שחשוב הוא שברגעים הכי חשובים לי בדיון על התמלוגים של הגז, אני אהיה האיש עם הפטיש, אני אהיה האיש שינהל את וועדת הכלכלה".

 

גם נתניהו הביע סיפוק מתוצאות ישיבת הסיעה. מקורביו שנכחו בדיון ציינו כי הצליח למנוע עימות קשה בהצעת הפשרה, ללא להיקלע להצבעה. לדבריהם, הוא הגיע לסיכום זה בהסכמה עם כל הצדדים. "מה שחשוב הוא שבמהלך 45 הימים הקרובים יש דחייה בהחלפת רשות ועדת הכלכלה, כפי שכיוון לזה ראש הממשלה", אמרו המקורבים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ כרמל שאמה. "יצאתי פגוע"
ח"כ אופיר אקוניס. "משתף פעולה עם הטייקונים"
צילום: גיל יוחנן
בנימין נתניהו. "הציע פרס תנחומים"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים