שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות

   סוכני הביטוח למפקח: בדוק מכירת הביטוח ברמי לוי

   המאבק נמשך: לשכת סוכני הביטוח פנתה לאגף הפיקוח על שוק ההון ביטוח וחיסכון במשרד האוצר, בדרישה לבדוק את שיתוף הפעולה בין חברת הביטוח "שלמה" לרשת המרכולים רמי לוי למכירת מוצרי ביטוח

   אודי כץ, נשיא לשכת סוכני הביטוח, פנה לאגף הפיקוח על הביטוח וביקש לבחון את "מכלול ההיבטים הקשורים לפעילות "שלמה חברה לביטוח" ברשת הסופרמרקטים של רמי לוי", זאת בעקבות שיתוף הפעולה בין החברות למכירת ביטוח בסניפי רשת המרכולים.

    

   בשבועיים האחרונים מנהלת הלשכה מאבק מול חברת הביטוח, בנסיון למנוע את המהלך. במקביל, החברה באמצעות עורכי דינה, שלחה מכתב חריף ללשכת סוכני הביטוח בו איימה כי אם לא תחדול הלשכה מהפרסומים נגד חברת "שלמה" היא תחל בהליך משפטי, הואיל ומדובר לטענתה, במעשה פלילי.

    

   נשיא לשכת סוכני הביטוח, שדיבר היום במסגרת כנס הלשכה המתקיים באילת, הטיח שוב ביקורת בחברה ואמר "האם הפעולות שנעשו מצד חברת ביטוח, שהורידה את מכירת הפוליסות לרצפת סופרמרקטים, עולות בקנה אחד עם המטרה להצעדת הענף קדימה. האם בכך אנו מחנכים את הציבור לתרבות צריכת ביטוח מעמיקה ומשכילה? והאם בכך עומדים התנאים לפיקוח אחר רמת השירות והפתרונות להם זכאי הצרכן"

    

   כץ הוסיף ואמר: "האם דור צעיר, אקדמי ואיכותי, יהיה מוכן להשתלב בענף, שפלטפורמת עיסוקו תהיה בין או בסמוך לעגלות מזון? האם אין אנו יוצרים זילות המקצוע ולמעשה פוגעים בנו ובלקוחותינו" 

    

   20 מיליארד שקל למבוטחים

   נשיא הלשכה התייחס גם לביקורת על סוכני הביטוח בהקשר לעליית דמי הניהול בחסכונות הפנסיוניים: "בחודשים האחרונים היינו עדים להתקפות על סוכני הביטוח וסימונם כמי שמהווים הגורם המרכזי לעלייה בדמי הניהול בענף הגמל. אמרנו כבר בעבר כי אין קשר בין תגמול הסוכנים לגובה דמי הניהול, ומי שקובע אותו הם הגופים המוסדיים. הגיע הזמן להפסיק להתנצל ובמקום לעסוק בשאלה מה אנחנו מקבלים, כדאי לבחון מה אנחנו נותנים".

    

   כץ ציין בדבריו כי חברות הביטוח שילמו בשנה החולפת למבוטחים קרוב לעשרים מיליארד שקל, כאשר מתוכם שולמו בביטוחי החיים על תביעות נכות ומוות קרוב לארבעה מיליארד שקל, בביטוח אלמנטרי ובריאות שולמו כארבעה עשר מיליארד שקל ועל אובדן כושר עבודה שולמו בשנה החולפת כתשע מאות חמישים מיליון שקל.


   פורסם לראשונה 01/11/2010 21:48

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   אודי כץ נשיא לשכת סוכני ביטוח
   צלום: עופר עמרם
   מומלצים