שתף קטע נבחר

ברלוסקוני: "עדיף לאהוב נערות מלהיות הומו"

פיו של ראש ממשלת איטליה ממשיך להפיק מרגליות: בעקבות הסקנדל החדש סביב קשריו עם נערה מרוקנית בת 17, אמר ראש הממשלה האיטלקי: "עדיף להיות מלא תשוקה לנערה יפהפייה מאשר להיות הומוסקסואל". ביקורת חריפה באופוזיציה

אחרי שסיפר בדיחות שואה, צחק על "השיזוף" של אובמה ואמר לחברת פרלמנט שהיא "יותר יפה מאינטליגנטית", החליט היום (ג') סילביו ברלוסקוני שהגיע הזמן לעלוב גם בקהילה הגאה. דבריו של ברלוסקוני באים בשעה שאיטליה סוערת סביב שערוריה חדשה מבית היוצר של ברלוסקוני, בה מעורבת נערה מרוקנית שהשתתפה באחת ממסיבות המין שלו.

 

ראש הממשלה האיטלקי דחה את הקריאות להתפטרותו לאחר שסייע לנערה בת 17 להיחלץ ממעצר, ואמר בכנס של תעשיית האופנועים כי "עדיף להיות מלא תשוקה לנערה יפהפייה מאשר להיות הומוסקסואל". ארגוני זכויות הומוסקסואלים מחו על הדברים וקראו לברלוסקוני לפרוש מתפקידו.

 

פוליטיקאים מהאופוזיציה טוענים כי ברלוסקוני ניצל לרעה את מעמדו בחודש מאי השנה, כשהתקשר למשטרת מילאנו במטרה לשחרר את הנערה קארימה רשידה - המכונה "רובי" - שנעצרה בחשד לגניבה. עיתונים באיטליה דיווחו כי ברלוסקוני אמר למשטרה כי חבר במפלגתו ייקח חסות על הנערה וטען כי מדובר בנכדתו של נשיא מצרים. הנערה העידה שהשתתפה במסיבות בווילה של ברלוסקוני, בהן נערכו "משחקי סקס".

 

אפילו פרשנים מהאגף הימני, שכותבים בעיתונים שבבעלות משפחתו של ברלוסקוני, מתחו ביקורת על ראש הממשלה שהעז להתערב בהליך פלילי. יו"ר הבית התחתון בפרלמנט, ג'יאנפרנקו פיני, טען כי ראש הממשלה - בן-בריתו לשעבר - הביך את המדינה כולה.

 

ברלוסקוני ניצל את השתתפותו בכנס האופנועים כדי להגן על שמו הטוב. "אני עובד כל הזמן", סיפר, "מדי פעם אני מרשה לעצמי להסתכל בפנים של אשה יפה. עדיף להיות מלא תשוקה בנוגע לנשים יפות מאשר להיות הומוסקסואל".

 

נשיא ארגון זכויות ההומוסקסואלים "ארקיגיי", פאולו פנטנה, גינה את התבטאותו של ברלוסקוני וכתב לשרה לשוויון הזדמנויות, מארה קרפניה, כי מדובר ב"הסתה מסוכנת לדעות קדומות, אשר מסייעת לאפליה, לחוסר הצדק ולסבל". קרפניה, מצדה, נחלצה לעזרת הבוס וטענה כי פעילותו של ברלוסקוני נגד אפליה בעבר מוכיחה כי הוא בסך הכל התבדח: "הוא בהחלט לא התכוון להעליב נשים או הומוסקסואלים". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברלוסקוני. ניסה לשחרר ממעצר
צילום: רויטרס
מומלצים