שתף קטע נבחר

סקר בעזה: פחות מרבע מרוצים מממשלת חמאס

סקר שנערך בקרב תושבי הרצועה חושף הידרדרות באחוזי התמיכה בתנועה ובשביעות הרצון ממוסדותיה. רק שליש מהנשאלים היו מצביעים לחמאס בבחירות. לא במפתיע, בארגון מונעים את פרסום הממצאים בעזה

הפופולריות של חמאס בעזה מידרדרת - והארגון מעדיף להשאיר את המספרים בצל. סקר שנערך בקרב תושבי הרצועה חשף ירידה חדה באחוזי התמיכה בתנועה, אולם בכירי חמאס מונעים את פרסום הממצאים בעזה. כך דיווח היום (ד') אתר האינטרנט של היומון הממסדי המצרי "אל-אהראם".

 

הסקר, שנערך בחודש אוגוסט האחרון על-ידי מרכז המחקרים "אל-מוסתקבל" והתבצע בקרב מדגם אקראי של כ-1,000 איש, מעיד על צניחה בשביעות הרצון של תושבי הרצועה מפעילותם של מנגנוני הביטחון בה. כמו-כן, הוא מעיד על אכזבת התושבים מיעילות משרדי ממשלת חמאס והפלגים הפלסטינים הפועלים ברצועת עזה.


פלסטינית בדרך למכה. בעזה מאוכזבים מחמאס (צילום: AP)

 

בין היתר, נשאלו הנסקרים למי היו מצביעים היום אילו היו נערכות בחירות למועצה המחוקקת הפלסטינית. 33.4 אחוז השיבו כי יצביעו לחמאס ואילו 32 אחוז אמרו כי יצביעו לפתח. יתר התנועות קיבלו אחוזים בודדים, ואילו 20.7 אחוז מהנשאלים ציינו כי אינם יודעים למי יצביעו.

 

ביחס לתפקוד מנגנוני הביטחון של חמאס בעזה, קבעו 32.6 אחוז

מהנשאלים כי תפקודם הוא גרוע, 29.3 אחוז ענו כי תפקודם הוא בינוני ושיעור דומה של תושבים ציין כי תפקודם הוא טוב. גם כאשר התבקשו העזתים לחוות דעה על תפקוד משרדי ממשלת חמאס, עלתה תמונה דומה: 34.5 אחוז הודו כי תפקודם גרוע, 30.5 אחוז אמרו כי הוא בינוני ומיעוט בהיקף של פחות מרבע מהנשאלים ציין כי תפקודם הוא טוב.

 

כמו כן, נשאלו הנסקרים מי לדעתם האשם בכך שהחמאס והפתח לא מצליחים להגיע לפיוס ביניהם. 19.3 אחוז מהנשאלים האשימו בכך את החמאס, 16.1 אחוז ייחסו זאת לפתח - ואילו הרוב (31.7 אחוז) סברו כי וטו אמריקני-ישראלי הוא הסיבה להיעדר הפיוס.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
עצרת בחירות של חמאס. כבר לא פופולריים
צילום: איי אף פי
צילום: איי אף פי
ראש ממשלת החמאס, איסמעיל הנייה
צילום: איי אף פי
מומלצים