שתף קטע נבחר

שוטר ירה למוות בנהג מונית שניסה לדרוס אותו

שוטר סיור הותקף בעתלית על-ידי נהג שניסה לעצור, אחרי שהפר צו הרחקה על-רקע אלימות במשפחה. נהג המונית המשיך לנסוע במהירות גם אחרי שהשוטר עלה על מכסה המנוע - ואז נורה כמה פעמים ומת מפצעיו. המשטרה: השוטר פעל כהלכה

הפרת צו ההרחקה הסתיימה בירי של שוטר - ובנהג מונית הרוג. נהג מונית נורה הלילה בעתלית, על פי החשד בידי שוטר סיור שהגיע לעצור אותו על רקע אלימות במשפחה. הנהג, עופר גיל בן 47, מת מאוחר יותר מפצעיו. חקירת האירוע הועברה לידי המחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים.

 

מדיווח ראשוני של המשטרה עולה כי השוטר הותקף על ידי נהג המונית מעט

אחרי השעה 22:30, ובתגובה ירה בו. צוותי מד"א ממרחב כרמל פתחו בפעולות החייאה בפצוע, אך זמן קצר לאחר מכן קבעו את מותו.

 

המשטרה חוקרת חשד כי נהג המונית ניסה לדרוס את השוטר, ומסרה כי האיש נורה מספר פעמים בבטנו. שוטרי משטרת טירת כרמל ומרחב חוף הגיעו למקום ובמשטרה טענו כי השוטר ירה בחשוד לאחר שחש כי נשקפת ממנו סכנה ממשית לחייו. 

 

השוטרים הגיעו לבית לאחר שקיבלו דיווח כי הבעל הפר צו הרחקה לאשתו. לאחר שיצא מבית האשה, החל נהג המונית בנסיעה מהירה וניסה על פי ההערכה לדרוס את השוטרים. אחד מהם עלה על מכסה המנוע של המונית והורה לו לעצור, אבל החשוד המשיך לנסוע לאורך מאות מטרים. לאחר שאותו שוטר חש שחייו בסכנה - הוא ירה מספר יריות. גם לאחר מכן הנהג לא עצר, אלא המשיך לנסוע לכיוון היציאה מהיישוב, שם התמוטט ומת מאוחר יותר מפצעיו. יצויין כי במהלך התקרית נסעה מאחורי המונית ניידת משטרה ובה שוטרת.


המונית, הלילה. נעצרה בכניסה לעתלית (צילום: שי וקנין)

 

השוטר עצמו נפגע בצלעותיו ופונה לבית החולים רמב"ם בחיפה. סניגורו, עו"ד

טומי נדשי, אמר כי טרם הספיק לשוחח עם השוטר ביסודיות, אך על פניו נראה כי היה בסכנת חיים ופעל מתוך כורח. מפקד מרחב חוף במשטרה, תת ניצב רוני עטיה, אמר כי להערכתו השוטר פעל כהלכה, על אף התוצאות הטרגיות של האירוע.

  

הפרמדיק דודו קזמוז סיפר ל-ynet כי ההרוג היה מוטל מחוץ לרכבו בשדה קוצים, מול הכניסה לשכונות החדשות של עתלית. "צוות של אמבולנס רגיל התחיל לבצע בו החייאה, וכאשר הגענו המשכנו בפעולות החייאה מוקדמות, למשך עוד כחצי שעה, עד שנקבע מותו של האיש". הוא ציין כי המנוח נורה בפלג גופו העליון והתחתון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת הירי, בכניסה לעתלית
צילום: שי וקנין
החקירה הועברה למח"ש
צילום: שי וקנין
מומלצים