שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  השגרירות: תאסר כניסת האמן דרור פיילר לישראל

  האמן שהיה על סיפון המשט לעזה מתכוון להגיע לארץ. שגרירות ישראל בשטוקהולם פרסמה הודעה לעיתונות בה נכתב שאדם שניסה להיכנס באופן לא חוקי לישראל, עומד בפני איסור כניסה לארץ לעשר שנים

  שגרירות ישראל בשטוקהולם, בירת שבדיה, פרסמה בסוף השבוע הודעה לעיתונות בה היא מגנה את הגעתם המתכוננת ארצה מחר (א') של האמן דרור פיילר וחבר הפרלמנט השבדי, מהמט קפלן, נציג מפלגת הירוקים במדינה.


  המשט לעזה. השגרירות הישראלית בשטוקהולם מזירה (צילום: AP)

   

  כפי שפורסם ב-ynet בשבוע שעבר, פיילר וקפלן, שהיו בין חברי המשלחת השבדית על המשט לעזה, מתכוונים להגיע לישראל כדי להגיש תלונה במשטרה, ובמקביל תביעה ייצוגית נגד ממשלת ישראל וכוחות הביטחון שהשתלטו על ספינות המשט. עוד מבקש פיילר להשיב לעצמו את הסקסופון שנלקח ממנו בהשתלטות על הספינה. בהודעה לעיתונות מטעם השגרירות נכתב כי הגעתם לישראל של השניים היא "פרובוקציה שמטרתה היחידה להגיע לכלל עימות". עוד הודגש בהודעה כי פיילר וקפלן ניסו להיכנס לישראל באופן בלתי חוקי במאי 2010, וכי על פי החוק דינם בשל כך הוא שלילת כניסתם בשערי הארץ לתקופה של עשר שנים.

   

  "ב-31 במאי, פיילר וקפלן השתתפו בניסיון בלתי חוקי לחדור את גבולותיה הימיים של ישראל על ספינה בדרכה לעזה, נעצרו וכתוצאה מכך גורשו", נכתב בהודעה. "על פי חוקי מדינת ישראל, כל אדם שמנסה להיכנס למדינה באופן בלתי חוקי נשללת ממנו הזכות לבקר בישראל לתקופה של עשר שנים, כל עוד הוא אינו מגיש ערעור על ההחלטה".

   

  בשגרירות הוסיפו עוד כי עד כה לא התקבל כל ערעור מסוג זה מטעם מי מחברי המשלחת השבדית. בראיון לסוכנות הידיעות השבדית אמר פיילר כי "מדובר בסקנדל" וכי "אין כל סיבה חוקית שעומדת מאחורי הסירוב לאשר את כניסתי לישראל". פיילר ביקש להגיש תלונה בין היתר על חטיפה ושוד מזוין.

   

  בהודעה לעיתונות מטעמה של עו"ד גבי לסקי, המייצגת את חברי המשלחת השבדית במשט לעזה, נכתב: "עמדתה של ישראל תמוהה בהתחשב בכך שאף אחד מבין הנוסעים על הספינה לעזה לא ניסה או התכוון להיכנס לישראל. ההפך הוא הנכון: פניהם היו מועדות לעזה כשהם נעצרו ונלקחו לישראל בניגוד לרצונם.

   

  "תשעה בני אדם נהרגו וכ-30 נפצעו קשה במהלך המתקפה. כלים, מטען ורכוש פרטי הוחרמו ובמרבית המקרים לא הוחזרו עד לרגע זה. התלונה שפיילר וקפלן מתעתדים להגיש במשטרת תל אביב ובפרקליטות - בשם כל הנוסעים השבדים במשט - מבוססת על אירועים הקשורים בכך. התלונות הן על שוד מזוין, חטיפה, מניעה לא חוקית של חופש ותקיפה. חברי המשלחת השבדית לעזה מצפים שישראל, כמדינה חוקתית שמאפשרת לאנשים - שמאמינים, מסיבות טובות, שהיו קורבנות של פשעים שבוצעו על ידי רשויות המדינה - להגיש תלונה במשטרה ובפרקליטות כדי שהפשעים לכאורה ייחקרו". פיילר וקפלן מתכוונים למרות זאת להגיע לישראל כמתוכנן, לדבריהם "מתוך תקווה לצדק".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פיילר. יגיע בראשון
  צילום: Bea Feiller
  לאתר ההטבות
  מומלצים