שתף קטע נבחר

היועמ"ש: אהרונוביץ' יכול לטפל במינוי המפכ"ל

עוזרו של וינשטיין קבע כי אין מניעה שהשר לביטחון פנים יעסוק במינוי המפכ"ל הבא, חרף החקירה נגד יו"ר מפלגתו - אביגדור ליברמן. הוא הדגיש שהחקירה נגדו כבר הסתיימה

עוזרו של היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, הודיע בצהריים (יום א') כי צוותו של היועץ אינו מוצא כל מניעה משפטית מכך שהשר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', יעסוק במסגרת תפקידו במינוי מפכ"ל המשטרה הבא. זאת, חרף חקירת המשטרה נגד אביגדור ליברמן, יו"ר מפלגתו - ישראל ביתנו.

 

עוזרו של וינשטיין, עורך הדין אורן פונו, כתב ליו"ר עמותת זכויות השוטרים, אושרה אסף, כי לאור העובדה שבינתיים הסתיימה החקירה המשטרתית וההכרעה בעניינושל ליברמן נתונה בידי היועץ המשפטי לממשלה, אין למנוע מאהרונוביץ' לעסוק במינוי המפכ"ל.

 

באוגוסט שעבר המליצה המשטרה להעמיד את ליברמן לדין, בגין עבירות של לקיחת שוחד, קבלת דבר במרמה, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים. במשטרה העריכו אז כי היקף השוחד שקיבל ליברמן עמד על כעשרה מיליון שקלים.

 

במכתבו היום ביקש עו"ד פונו להסב את תשומת הלב לתשובת היועץ המשפטי לבג"ץ ב-3 במרס 2009, על רקע עתירת התנועה לאיכות השלטון וגורמים נוספים. "באשרלמינוי השר לביטחון פים מטעם מפלגת ישראל ביתנו, הרי שאף אם קיים ניגוד עניינים רחוק בכך שהשר לבטחון פנים יהא חבר במפלגתו של מר ליברמן, נגדו מתנהלת חקירה, הרי שאין לומר שקיימת מניעה משפטית לכהונת אותו חבר סיעה כשר לביטחון פנים", נכתב אז בתשובה.

 

עוד כתב היועץ המשפטי ביחס לאותה עתירה: "הדרישה לפסילת כל מועמד מטעם סיעת ישראל ביתנו לכהונה בתפקיד

השר לביטחון פנים, על אף שלא מתנהלת נגדו כל חקירה פלילית, רק מפני שיו"ר המפלגה מצוי בחקירה פלילית, היא מרחיקת לכת, בהיותה פגיעה קשה בסיעה ובציבור בוחריה, והיא עלולה ליצור מצב של סיעה "נכה"".

 

היועץ המשפטי פסק בזמנו גם כי "מכל מקום, לדרישה כזו אין עיגון בדין. כמצוין לעיל, החקירה בעניינו של ח"כ ליברמן נמצאת בשלבים מתקדמים ביותר, ויש להניח כי תסתיים בהקדם, וממילא יהא בכך כדי להשליך גם על עניין זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהרונוביץ'. אין מניעה משפטית
צילום :נועם מושקוביץ
ליברמן. המלצה לכתב אישום
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים