שתף קטע נבחר

תיעוד: פעילי שמאל זרים הציתו שדות בגוש עציון

השקט של התקופה האחרונה לא מצא חן כנראה בעיני אנרכיסטים מחו"ל, שהציתו הבוקר אש בכמה מוקדים סביב בת-עין. המתנחלים טוענים כי מדובר בניסיון להשתלט על אדמות, והאשימו את המשטרה באוזלת יד בטיפול בהם

שישה פעילי שמאל זרים ופלסטינים הציתו הבוקר (יום א') אש בפאתי ההתנחלות בת-עין שבגוש עציון. במשטרה אישרו שהחשודים הועברו לחקירה בתחנת חברון, בחשד למעורבות בהצתת האש ולהתקהלות בלתי-חוקית.

 

מתנחלים מהאזור סיפרו כי בסביבות 11:00 הבחינו באש בוערת בכמה אדמות שלדבריהם נמצאות בתחומי בת-עין. גורמים במערכת הביטחון אמרו כי ככל הנראה מדובר ב"אדמות סקר", שהבעלות עליהן אינה מוסדרת.

 

דב ברק, פקח הקרקעות של המועצה האזורית גוש עציון, סיפר כי מדובר בתופעה שחזרה על עצמה כבר כמה פעמים. "מדובר בשיטה ידועה של פלסטינים להשתלט על קרקעות של המדינה. בגיבוי אנרכיסטים שמגיעים בדרך כלל מחו"ל, הם באים לאזור של חורש טבעי שאף פעם לא עובד - שורפים אותו באפן מכוון ובמקביל נוטעים שם עצים. כל זה נועד לקבוע עובדות בשטח".

 

מרק הזהיר כי "בצורה הזו, קשה מאוד למינהל מקרקעי ישראל לפעול מהרגע שבו נוטעים על הקרקע עצים או מעבדים אותה בגידול חקלאי. במקרה של היום, נרשפו כ-80 דונמים של חורש טבעי בקבוצה של 25 פלסטינים ואנרכיסטים".


אין עשן בלי אש. אנרכיסטים ליד בת-עין (צילום: מועצת גוש עציון) 

 

ראש המועצה האזורית גוש עציון, שאול גולדשטיין, ציין כי בשנים האחרונות התרחבה מעורבותם של פעילי שמאל זרים בליבוי האיבה בין פלסטינים לבין מתנחלים באזור.

 

"הם באים לעשות פרובוקציות ולהלהיט את השטח. המדינה והמשטרה מגלות אוזלת יד, בעיקר נגד אותם אנרכיסטים שהפעם הם אזרחים זרים. מי שנעצר משוחרר זמן קצר אחר כך ושב לסורו. לגבי האנרכיסטים הישראלים, כל מה שיש לי לומר הוא שמי שאוהב את הארץ הזו, לא שורף אותה".

 

בכיבוי איו"ש אישרו כי "נפתחה חקירה לבירור נסיבות השריפה, אך הכיוון העיקרי שעולה ממנה הוא שמדובר בהצתה".

 

מדובר צה"ל נמסר כי "בשעות הבוקר זוהו כ-20 ישראלים וזרים מתקהלים באזור חירבת ספא, מדרום-מערב לבית-לחם. המתקהלים זוהו כשהם מציתים שריפה, וכוח שהגיע למקום עיכב שישה זרים שהועברו לטיפול משטרת ישראל". עוד מסרו שם, כי "אנשי המינהל האזרחי שנכחו במקום הזמינו את כוחות הכיבוי כדי לכבות את השריפה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מבעירים את השטח
צילום: מועצה אזורית גוש עציון
מומלצים