שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  עבר בטרומית: איסור תיקון במוסך מדרכה
  חוק איסור תיקון כלי רכב במוסכים פירטיים, עבר בכנסת בקריאה טרומית. רישיון הרכב של מי שיתקן במוסכים כאלו יישלל ל-30 יום, והרכב יוכל לחזור לכביש רק לאחר בדיקת מעבדה

  הצעת חוק האוסרת תיקון רכב במוסכים לא מורשים, עברה בכנסת בקריאה טרומית. לאחר שתאושר הצעת החוק, יסתכן כל בעל רכב הבוחר לתקן במוסך לא מורשה, בהשבתת המכונית על-ידי קצין משטרה ל-30 יום, עד שתאושר תקינותו במעבדה מוסמכת.

   

  הצעת החוק שהוגשה על-ידי חברי הכנסת איתן כבל, אברהם מיכאלי ואורי אורבך, קובעת עונשים חמורים על מפעילי מוסכים לא מורשים או עובדיהם -

  קנס של 20 אלף שקל או 19 חודשי מאסר. בנוסף, מי שיורשע בכך, עלול להיפסל בעתיד מלקבל רישיון הפעלת מוסך.

   

  בדברי ההסבר להצעת החוק נאמר כי העבירה של הפעלה ותיקון רכב במוסך לא מורשה (שאינו מחזיק ברישיון משרד התחבורה) יהווה עבירה פלילית. עוד מסבירים מגישי החוק, כי הוא עתיד להביא לצמצום תופעת גניבות רכב, משום שמוסכים לא מורשים הם צרכני חלפים גנובים. בנוסף, אין כל פיקוח על איכות התיקון וסוג החלפים המשמשים לתיקון.

   

  מגישי הצעת החוק טוענים כי בשנים האחרונות התרחבה תופעת תיקון כלי רכב במוסכים פיראטיים הפועלים ללא הסמכה וללא רישיון, תוך העלמת כספים מרשויות המיסוי. לדברי רונן לוי, יו"ר איגוד המוסכים בישראל, פועלים כ-2,500 מוסכים לא חוקיים. אותם מוסכים פועלים באין מפריע, ללא רישוי מקצועי ורישוי עסקים, ללא עמידה בתקנים ותוך כדי צפצוף על שלטון החוק והרשויות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים