שתף קטע נבחר

אישום: שוטר מג"ב שדד 15 פועלים והפשיט אותם

השוטר וצעיר נוסף מואשמים שנכנסו למחסן שבו שהו הפועלים ברהט, איימו עליהם בגז פלפל ואיימו "זה הורג". הם לקחו מהם ארנקים, כסף וטלפונים ניידים - והשאירו אותם עירומים

התושבים נשדדו על-ידי מי שאמור היה לשמור עליהם. שוטר מג"ב הואשם היום (ב') בשוד של 15 פועלים באזור התעשייה ברהט. השוטר, פיראס אלזיאדנה, בן 23, ואזרח נוסף מואשמים בשוד, תקיפה בנסיבות מחמירות, מעשה מגונה ושימוש לרעה בכוח המשרה.

 

על פי כתב האישום, שהוגש על-ידי מח"ש לבית משפט המחוזי בבאר-שבע, לפני כשלושה חודשים הנאשמים גנבו השניים מפועלים ברהט את כל רכושם. השוטר והנאשם הנוסף, שבאותה עת היה קטין, הסתובבו באזור התעשייה ברהט, והגיעו לבניין בו שהו פועלים העובדים באזור, חלקם שוהים בלתי חוקיים.

 

הם ירדו למרתף בו היו באותה עת כ-15 פועלים, והורו להם להעביר להם את הארנקים, הכסף והטלפונים הניידים, כאשר השוטר מאיים עליהם באמצעות נשקו. על פי כתב האישום, אלזיאדנה ביקש מהם שיעבירו אליו גם את תעודות הזהות שלהם, כשבידו השנייה הוא אחז מיכל של גז פלפל ואיים כי "זה הורג".

 

לאחר שהביאו לו הפועלים את כל רכושם הורה להם להתפשט מבגדיהם, כולל התחתונים. אחד הפועלים שסירב להתפשט רוסס על-ידי השוטר בגז פלפל, וזה הורה לו למרוח את החומר על פניו. כתב האישום מייחס לשניים גם ביצוע מעשה מגונה בעובדים, תוך איום בנשק חם וקר, לאחר שהותירו אותם במרתף עירומים.

 

החקירה נוהלה על-ידי צוות דרום של מח"ש, לאחר שבמהלך מספר שבועות הם ניהלו חקירה סמויה בעקבות קבלת מידע על השוד. לאחר האירוע היה ניסיון לערוך סולחה בין הצדדים- השודדים והנשדדים - באמצעות בני המשפחה של אחד הנאשמים, אך זה לא צלח. השניים נעצרו בשבוע שעבר וכתב האישום נגדם הוגש באמצעות עו"ד טלי פלדמן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים