שתף קטע נבחר

שכחו שברק בחו"ל, אטיאס "בן ערובה" בכנסת

הממשלה מינתה את שר הביטחון להשיב מטעמה על הצעה לסדר במליאה, בלי לשים לב שהוא שוהה בארה"ב. שר השיכון נקרא להצלה ורק ביקש: "תנו לצאת להתפלל מנחה". קדימה: התנהלות מבזה של ממשלה אטומה

בממשלה שכחו שברק נמצא בחו"ל - והבלגן בכנסת חגג. שר הביטחון, אהוד ברק, שוהה בימים אלו בארצות הברית, אולם זה לא הפריע לממשלה למנות אותו לנציג האחראי להשיב על הצעה לסדר ביחס לכוונת הפלסטינים להכריז על מדינה באופן חד-צדדי.

 

התקרית המביכה נרשמה במהלך דיון בהצעה לסדר בסוגיית ההקמה של מדינה פלסטינית בישיבת המליאה, שהחליפה את הצעות אי האמון שמשכו חברי הכנסת מסיעות האופוזיציה - נוכח נסיעתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לארצות הברית. אלא שאז הסתבר שגם התורן הממשלתי ברק לא בדיוק באזור.


שני שולחנות לממשלה, ושניהם ריקים. היום במליאה (צילום: נועם מושקוביץ)

 

יו"ר הכנסת ראובן ריבלין, שישב בראש הדיון במליאה, עוד הורה בתחילה לאתר מיידית את השר ברק, אולם רק לאחר שורה של טלפונים בהולים ללשכתו ולמזכירות הממשלה התברר מקום הימצאו - מחוץ לגבולות המדינה. ברק יצא לביקור בצפון אמריקה ושוהה כעת בארה"ב, שם ינאם, בין היתר, מול נציגי הקהילות היהודיות בצפון אמריקה בכנס בניו אורלינס, בו משתתפים גם נתניהו וראש האופוזיציה, ציפי לבני.

 

נוכח הנסיבות, איים ריבלין להפסיק את הישיבה. משזיהה כי במקרה נמצא באולם שר הבינוי והשיכון, אריאל אטיאס, פנה אליו בבקשה למלא את מקומו של ברק. "אני מבין שאתם מחזיקים אותי פה כבן ערובה?" אמר אטיאס לקול צחוקם הנבוך של חברי הכנסת במליאה, "אני מבקש רק לצאת להתפלל מנחה", הוסיף.


ח"כ יוחנן פלסנר מקדימה מעיין בתקנון הכנסת (צילום: נועם מושקוביץ)

 

"בהיעדר שר אני לא אמשיך את הישיבה, אלא אם הנואם הנוכחי והנואמים הבאים יסכימו לדבר בלא הימצאות תורן של ממשלת ישראל", התעקש ריבלין,

 "חברי כנסת לא צריכים לשלם מחיר על מחדלי הממשלה".

 

במצוקת הרגע הסכים אטיאס להיוותר באולם וחברי כנסת ובראשם דליה איציק מקדימה, מצאו פתרון זמני בתקנון. כך, לאחר אתנחתא קומית קלה, נמשך הדיון במליאה.

 

בקדימה טענו שמדובר ב"חוצפה ובזלזול חסרת תקדים. 39 שרים לענייני כלום וסגני שרים לשום דבר, ולא נמצא שר שיועיל בטובו לבוא לעבודתו ולמלא את מקום הממשלה בדיוני הכנסת. אין ממשלה בישראל. מדובר בהתנהלות מבזה של ממשלה אטומה אשר מצפצפת על הדמוקטיה הישראלית".

 

מתקשורת ראש הממשלה נמסר בתגובה: "שר הביטחון, אהוד ברק, היה אמור להיות השר התורן בכנסת, לאחר ששובץ לכך על ידי מזכירות הממשלה. בשל נסיעתו לארה"ב הוא נעדר מהמליאה. לשכתו פעלה באופן מיידי למציאת מחליף לתורנות זו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק בביקורו בקנדה. מתגעגעים
צילום: AP
ראובן ריבלין, היום. איים להפסיק את הדיון
צילום: נועם מושקוביץ
אריאל אטיאס. גיבור היום
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים