שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  השחיתות במאוחדת: מנהל "סידר" עבודה לקרוביו

  מעצרם של מנהל מחוז ירושלים בקופה ושניים מבני משפחתו הוארך, בחשד שבזכות קרבתם זכו לבצע עבודות שונות עבור "מאוחדת". "מדובר בתיעול של עשרות או מאות מיליונים בתוך קופה המבטחת מיליון ישראלים", אמרו במשטרה

  פרשת השחיתות בקופת חולים מאוחדת מסתעפת. מעצרו של מנהל מחוז ירושלים בקופה, יהודה עליאש, הוארך בצהריים (יום ג') עד ליום ראשון הבא. הפרשה עומדת במרכז דו"ח מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, שיתפרסם בשבוע הבא וצפוי לכלול ממצאים על התנהלות לא תקינה בכל הקשור לפרסום מכרזים ובגיוס מבוטחים בדרכים פסולות.

   

  פרט לעליאש, הוארך גם מעצרם של שני קרובי משפחתו. גורם המעורה בפרטי הבדיקה שערך לינדנשטראוס אמר כי "מדובר באחד הדו"חות החמורים ביותר שפרסם המבקר. הוא גם העריך כי מעצרם של השלושה "הוא רק קצה הקרחון והחקירה תוביל לגורמים בכירים יותר".


  סניף של קופת חולים מאוחדת. המבקר יגיד את דברו (צילום: ישראל יוסף)

   

  עליאש חשוד בקבלת שוחד ומרמה. בדיון שנערך בבית משפט השלום בראשון-לציון ציינה רב-פקד לילית טייבר מהיחידה הארצית לחקירות הונאה כי היקף המעורבים בפרשה נרחב. לפי החשד, ניצל עליאש את מעמדו הרם בקופה כדי להעניק את הזיכיון לביצוע עבודות שונות לשני קרוביו שנעצרו.

   

  "מדובר בתיעול של עשרות - אם לא מאות - מיליוני שקלים בתוך קופת חולים מאוחדת שתחת חסותה מבוטחים מיליון אזרחים", אמרה רפ"ק טייבר.

   

  פרקליטו של עליאש, עו"ד גיורא אדרת, הכחיש מכל וכל את החשדות המיוחסים למרשו. הוא הדגיש כי כל המהלכים שעוררו את חשד המשטרה זכו לאישור קופת החולים וכי העברת התשלומים נעשתה תחת פיקוח.

   

  לפי החשד, דאג עליאש להעביר עבודות שונות לביצוע חברות בבעלותו של אחד מקרובי המשפחה. הקרובה הנוספת חשודה כי במסגרת עבודתה בחברת "אור יצחק" זכתה גם היא לקבל מעליאש עבודות עבור קופת חולים מאוחדת, וכן כי ניצלה את קשריה עם עליאש כדי לתווך בינו לבין גורמים אחרים כדי שיקבלו גם הם את הזיכיון לבצע עבודות שונות עבור הקופה.

   

  בהחלטתה, קבעה השופטת איטה נחמן כי "בהתחשב בחומר החקירה שהוצג לפניי, נחה דעתי כי קיים חשד סביר שהחשודים מעורבים בעבירות המיוחסות להם וכי ראוי ונכון יהיה לאפשר את מיצוייה של החקירה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים