שתף קטע נבחר

אריאל שרון יחזור לביתו בחווה בימים הקרובים

ל-ynet נודע כי המשטרה קיבלה הודעה על העברתו הצפויה של רה"מ לשעבר בסוף השבוע הקרוב. "ידיעות אחרונות" חשף לאחרונה כי שרון יועבר לחוות השקמים בעקבות בקשת בניו

חוזר הביתה. כפי שפורסם לראשונה ב"ידיעות אחרונות", יועבר בימים הקרובים ראש הממשלה אריאל שרון לביתו שבחוות השקמים. ל-ynet נודע היום (ג') כי המשטרה קיבלה הודעה על העברתו הצפויה של שרון בסוף השבוע הקרוב מהמרכז הרפואי "שיבא" שבתל-השומר, לכיוון ביתו בחוות השקמים שבנגב. כמעט חמש שנים אחרי ששקע בתרדמת, אין שינוי במצבו.

 

לאחרונה הושלמו ההכנות לקראת חזרתו של שרון לבית ולסביבה שכה אהב, בחווה שבה קבורה רעייתו לילי ז"ל. שרון אמור לעבור באמבולנס לחווה, בשלב ראשון למספר ימים. אם יתברר שהטיפול הרפואי המתאים מתאפשר גם בבית, ראש הממשלה לשעבר צפוי לחזור באופן קבוע לחווה.


שרון בחוות השקמים. המקום האהוב עליו (צילום: יוסי רוט) 

 

עלות הטיפול הרפואי השנתית בשרון עומדת על 1.6 מיליון שקלים, והיא ממומנת

 בכספים המועברים מתקציב משרד ראש הממשלה. לבקשת משרד האוצר, אישרה היום ועדת הכספים להעביר את כיסוי עלות הטיפול לידי משרד הבריאות.

 

לפני כמה שבועות חשף כתב "ידיעות אחרונות" מתן צורי בביתו של שרון הוצבו המכשירים המתאימים וכן הותקנה מעלית שתוכל להעביר את ראש הממשלה לשעבר מקומת הקרקע

לחדר השינה הקבוע שלו, בקומה השנייה. שרון בן ה-82 שוכב מחוסר הכרה בבית החולים מאז ינואר 2006, תחילה בהדסה בירושלים ולאחר מכן ב"שיבא" בתל-השומר.

 

בעבר נטען שהנהלת "שיבא" פנתה למשפחת שרון וביקשה ממנה לפנות את ראש הממשלה לשעבר ממחלקת השיקום של בית-החולים לבית המשפחה בליווי אחות צמודה. מבית החולים נמסר, כי "צוות בית החולים מדבר עם משפחת שרון כבר שנתיים על שחרורו מבית החולים והמשך טיפול סיעודי ביתי בו. ההכנות לחזרתו של שרון הביתה נעשות על-ידי משפחתו. בית החולים מסייע ויסייע ככל הנדרש, החל מאיפיון ציוד וכלה בהדרכת צוותי אחיות והפארה-רפואיים הנדרשים לטיפול הבית, כמו גם סיוע בפן הרפואי".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
שרון. כמעט 5 שנים בתרדמת
צילום: רויטרס
מומלצים