שתף קטע נבחר

תעשיית הפורנו נכנסת ב-16 אלף פיראטים

התעשיה לא נותנת לפיראטים לדפוק אותה: בעזרת עורך דין רב תושיה וחובב כסף, נתבעו בתוך שבועיים אלפים רבים של משתמשים שהורידו גירסת פורנו של באטמן, ועוד כמה כותרי פורנו

תעשיית הפורנו בארצות הברית, שהתחילה לאחרונה לתבוע אנשים וחברות שמורידות ומפיצות את הסרטים שלה ללא אישור – נכנסת בפיראטים חזק ועמוק: 16,700 תביעות שונות הוגשו בשבועיים האחרונים נגד חרמנים חסרי מצפון, שהעלו סרטי פורנו לשרתי שיתוף קבצים.

 

על גל התביעות האחרון מנצח קנת' פורד, עורך דין ממערב וירג'יניה שמתמחה בזכויות יוצרים, וקנה את עולמו בעזרת תעשיית הפורנו. לפי Ars Technica, פורד ייצג בשנה האחרונה מספר אולפני פורנו, שיצירות המופת שלהם, כמו למשל Teen Anal Nightmare 2 - הועתקו והורדו ללא אישור או תשלום תמלוגים. מבול התביעות שהגיש פורד הפך אותו שיאן תביעות זכויות היוצרים של ארצות הברית לשנת 2010.

 

תעשיית התקליטים, שבו ותלמדו

התאחדויות תעשיות התקליטים (RIAA) והקולנוע מנסות כבר הרבה שנים להילחם במשתפי הקבצים, והעלו הרבה מאוד יוזמות יצירתיות – חלקן יצירתיות מדי, כמו חוק "שלוש הפסילות" בצרפת (שלא נאכף), העברת האחריות לספקיות האינטרנט ואפילו רעיונות קצת פשיסטיים, כמו חיוב בהתקנת רוגלות שימנעו שיתוף קבצים. התאחדות התקליטים הצליחה להגיש 16 אלף תביעות בארצות הברית תוך חמש שנים של פעולה אינטנסיבית.

 

תעשיית הפורנו משתמשת במשהו הרבה יותר פשוט, שנראה בינתיים גם יותר אפקטיבי: עורך דין עם ביצים גדולות, שלא מפחד לשלוף כתובות IP של משתפי קבצים, לתרגם אותן לשמות, ולהעלות אותם על כתב התביעה. לא פלא שמה שלקח ל-RIAA חמש שנים, תעשיית הפורנו עשתה בשבועיים. התעשיה גם מתכננת לחשוף את שמותיהם של הפיראטים, כדי שהחברה תדע בדיוק מה הסטיות שלהם; אכיפה דרך מבוכה.

 

עוד בנושא: כוכבי הפורנו מבקשים מכם להפסיק להוריד סרטים שלהם

 

לתעשיית הפורנו יש מטרה שקשה להשיג:  בכירים בה הצהירו לפני שבועיים שעד ינואר 2012 תיפגע תעשיית זיופי הפורנו בצורה כזו, שראשיה ישרפו את רוב רווחיהם על מימון עורכי דין. אם התעשיה תגייס מספר עורכי דין חרוצים, אולי היא תצליח לעצור את הגופים הגדולים שמפיצים פורנו ללא אישור. ככל הנראה שמשתמשים ביתיים עדיין יוכלו למצוא סרטים למבוגרים בבלוגים ואתרי שוליים למיניהם.

 

 

טקבקו: האם תמשיכו להוריד פורנו, למרות הסכנה? האם תשתמשו באמצעי זהירות?

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים