שתף קטע נבחר

הנגבי ליו"ר הכנסת: משעה עצמי עד פסק דין סופי

במכתב בכתב יד ליו"ר ריבלין סיים הנגבי את כהונתו בכנסת: "הריני להודיעך שאני משעה עצמי החל מחצות". יו"ר ועדת החוץ והביטחון, שהושעה למעשה אוטומטית בעקבות הטלת הקלון עליו, יוכל לחזור לכנסת ולממשלה אחרי הבחירות הבאות

22 שנה של שירות ציבורי מסתיימים זמנית במכתב בכתב יד. ח"כ צחי הנגבי, עליו הטיל הבוקר (ג') בית משפט השלום קלון, כתב ליו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, כי הוא משעה את עצמו מהכנסת הנוכחית. צעד זה הוא טקסי בעיקרו, מכיוון שהחלטת השופטים הביאה למעשה להשעייתו האוטומטית של הנגבי מהכנסת הנוכחית, ולמינויה של נינו אבסדזה כחברת כנסת במקומו.

 

 

וכך, שחור על גבי לבן, כותב לריבלין יו"ר ועדת החוץ והביטחון הפורש: "מכובדי, על פי סעיף 42ב(א) לחוק-יסוד הכנסת, הריני להודיעך שאני משעה את כהונתי בכנסת החל מחצות היום, יום ג' 9/11 ב' כסלו תשע"א 2010, ועד למועד בו פסק הדין בענייני יעשה סופי. בברכה, שלך, צחי הנגבי".

 

אות קלון לצחי הנגבי - עדכונים אחרונים ב-ynet:

  

בית משפט השלום בירושלים החליט הבוקר ברוב של שני שופטים מול אחד להטיל על ח"כ הנגבי קלון, בגין עבירת עדות השקר שבה הורשע. בנוסף הוא יחויב בקנס בסך עשרת אלפים שקל, אולם לא נגזר עליו מאסר על-תנאי. הנגבי הורשע במתן עדות השקר לפני שלושה חודשים, כיוון שהכחיש בדיון בוועדת הבחירות קשר למודעה שפרסם בשנת 2002, ושבה התגאה כי הוא "שיאן עולמי" במינויים פוליטיים של חברי מרכז הליכוד.

 

הנגבי, שנבחר לראשונה לכנסת ב-1988, יוכל לחזור גם לכנסת וגם לממשלה, כבר אחרי הבחירות הקרובות. השופטים אריה רומנוב ועודד שחם, שהרשיעו את הנגבי, פסקו כי הוא יוכל לחזור לשמש בתפקיד ממלכתי בתום תקופת כהונתה של כנסת זו. לעומתם, השופט יואל צור התנגד להטלת הקלון.

 

מירי רגב או שאול מופז לראשות הוועדה?

בעקבות ההשעיה המיידית של הנגבי החל קרב הירושה על ראשות ועדת החוץ והביטחון, וקדימה והליכוד פתחו בקרב על ראשות ועדת הכלכלה. יו"ר סיעת קדימה, דליה איציק, כתבה לראש הממשלה, בנימין נתניהו, מכתב ובו היא תובעת להחזיר לידי קדימה את ועדת הכלכלה לאלתר.

 

מנגד, אמר יושב ראש הקואליציה, ח"כ זאב אלקין, "כי לפי ההסכמה שנחתמה עם קדימה, ניתן להחליף חזרה את יושבי ראש הוועדות רק בהסכמת שני הצדדים, ואין לקואליציה שום כוונה לתת הסכמה לחילופים שכאלה".

 

בצאתו מבית המשפט, המליץ הנגבי למנות תפקיד את חברו למפלגה, ח"כ שאול מופז. אלא שהנהלת מפלגת קדימה הודיעה לחברי הסיעה כי המפלגה תדרוש את ראשות ועדת הכלכלה ולכן ח"כ מהליכוד אמור להתמנות לתפקיד. השר יוסי פלד הוזכר כמועמד לתפקיד היוקרתי, וחברי כנסת אחרים שרואים את עצמם כמועמדים אפשריים הם אופיר אקוניס, כרמל שאמה ומירי רגב.

 

"ברור לי שאני מועמדת טבעית לעניין", אמרה ח"כ רגב. "יש לי עדיפות על פני כל האחרים למעט יוסי פלד. אני תת אלוף בצבא, יש לי ידע וניסיון. אני רואה בזה אתגר. אני בהחלט רואה עצמי מועמדת טבעית אם וכאשר ראש הממשלה יחליט שהוועדה תחזור לידי הליכוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנגבי בבית המשפט
צילום: נועם מושקוביץ
צעד טקסי. המכתב של הנגבי
מומלצים