שתף קטע נבחר

ברק ארגן לעצמו מפגן תמיכה: "מחמם את הלב"

כשהוא חבול מחצי הביקורת שנורו לעברו במפלגתו, מיהר שר הביטחון לארגן עם שובו מחו"ל כנס בלשכתו. עשרות ראשי רשויות הרעיפו עליו שבחים: "החוסן שלך מחזק אותנו"

אהוד ברק ספג מכות פוליטיות לא פשוטות בשבועות האחרונים, אבל הערב (יום ד') - עם חזרתו מארצות-הברית - ארגן לעצמו מפגן תמיכה בניסיון לחזק את מעמדו המדשדש. עשרות ראשי רשויות מכל רחבי הארץ משני צדי הקשת הפוליטית התכנסו בלשכתו והתייצבו לימינו.

 

באירוע בלט בנוכחותו ראש העיר רמת-גן, צבי בר, שנאלץ בעצמו להתמודד בתקופה האחרונה עם מציאות פוליטית מורכבת. "לא סתם אתה שר ביטחון שכל כך מקובל על הציבור", החמיא לברק. "לציבור יש אינטואיציה טובה לקבוע מי טוב למדינה ואני מקבל פידבק על כך. אני ישן טוב בלילה עם הידיעה שלעם ישראל יש דמות כמוך בראש מערכת הביטחון, עם יכולת קבלת החלטות טובה".

 

את דבריו קינח בר בנימה מעט יותר פסימית. "אותי מטריד דבר אחד: מתי יעופו הטילים? כשהם יעופו, אני רוצה לדעת שיש מישהו שיוכל להתמודד עם זה כראוי. ישר כוח".

 

גם ראש מועצת שלומי, גבי נעמן, הגיע ללשכת שר הביטחון כדי להביע תמיכה בברק. "באתי לומר לך תודה, כי בזכותך כראש-ממשלה שלומי הכפילה את כמות האוכלוסייה שבה. יש שכונות חדשות ונקים עוד כאלה. ההחלטה שלך לצאת מלבנון הייתה חשובה ונכונה. בהתחלה התנגדתי לכך, אך אתה, אהוד, רואה רחוק - וצדקת. הלוואי שהיו לנו עוד אנשים כמוך, כי כך הדברים היו יכולים להיראות אחרת".

 

נעמן המשיך להלל את ברק והוסיף: "אנחנו צריכים להצדיע לך על כך שמנעת אלפי הרוגים ביציאה מלבנון והפכת את הצפון למקום שטוב לחיות בו. אנחנו אוהבים ומכבדים אותך. תמשיך להתחזק, כי החוסן שלך מחזק אותנו. חשוב לצפון שתמשיך להיות שר ביטחון, כי ראינו מה היה במלחמת לבנון השנייה, כשלא היית שם".

 

תומך נלהב נוסף בברק הוא ראש עיריית נצרת עלית, שמעון גבסו. "באתי לכאן במיוחד כדי להצדיע לך. אני חושב שאתה עושה עבודה מצוינת כשר ביטחון, ואני אומר זאת גם בשם תושבי נצרת עלית. מדאיגה אותי המחשבה שנסראללה - שיושב וקורא את העיתונים שלנו - רואה איך מתייחסים לשר ביטחון במדינת ישראל".

 

גם נציגי הדרום לא נפקדו ממפגן התמיכה בברק. ראש מועצת שער הנגב, אלון שוסטר, אמר לשר:

"אתה יוצק בנו תחושת ביטחון. אנחנו רוצים להודות לך על העשייה שלך למען המדינה במשך עשרות שנים, וייחוד באחרונות. מדינת ישראל צריכה לשמור עליך למען תושבי הדרום".

 

עמיתו מהמועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון, אמר לברק: "יש לך תמיכה רבה ואנחנו מעריכים את העבודה שלך כשר ביטחון בכלל, ובעוטף עזה בפרט".

 

אחרי שתומכיו סיימו את דבריהם, התפנה ברק בעצמו להוקיר תודה לאלו שהתגייסו עבורו. "כל אחד מכם מתמודד עם מכלול החיים, כמו ראש-ממשלה רק בהיקף קטן יותר", אמר שר הביטחון. "מחמם את הלב לראות את התמיכה ואת הגיבוי שאני מקבל מכם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
אהוד ברק. סוף סוף מוקף תומכים
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
מומלצים