שתף קטע נבחר

ליברמן: רק היפוכונדר יגיד שסוריה פרטנר לשלום

שר החוץ ביקר בקצרין, דיבר על "הזכות ההיסטורית" להיות בגולן והציג מטאפורה: "רק היפוכונדר פוליטי יכול להגיד שסוריה היא פרטנר לשלום, ובוודאי תחת השלטון הנוכחי"

שר החוץ, אביגדור ליברמן, ביקר היום (ה') ברמת הגולן, והמשיך להשמיע את משנתו הפסימית באשר לאפשרות השלום. "כולם שואלים 'האם סוריה היא פרטר לשלום?' רק היפוכונדר פוליטי יכול להגיד שסוריה היא פרטנר לשלום, ובוודאי תחת השלטון הנוכחי", אמר ליברמן בקצרין, ומתח ביקורת מרומזת גם על נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, שמתח ביקורת על קידום תוכניות בנייה במזרח ירושלים.


אזרח כבוד בקצרין. ראש העיר סמי בר לב וליברמן, היום (צילום: אביהו שפירא)

 

"זכותה ההיסטורית של מדינת ישראל להיות בגולן מוכרת לכולם", טען ליברמן במכללת אוהלו שברמת הגולן, שם קיבל אות אזרחות כבוד של העיר קצרין. הוא הציע לקרוא את הפרסום בעיתון הצרפתי על העברת הנשק מסוריה לחיזבאללה, והזכיר את נוכחות חמאס והג'יהאד האיסלאמי בדמשק.

 

בזמן שארצות-הברית מותחת ביקורת חריפה על ראש הממשלה המבקר שם, שר החוץ ביקש לחזק את ידיו, "על עמידתו האיתנה בנוגע לבנייה בירושלים. אף אחד לא יכול לקבל מצב שלא נוכל לבנות בגילה או בהר חומה. אנו לא נקבל שום הקפאה נוספת, לא לשלושה חודשים, לא לחודש ולא ליום אחד.

מי שרוצה להפעיל לחץ, שיפעיל אותו על הצד השני. "מבחינתנו יש לדבר על הסכם ביניים ארוך טווח, כי הסדר קבע הוא בלתי אפשרי".

 

דבריו של שר החוץ נאמרים על רקע המתיחות בין ישראל לארה"ב עקב אישור תוכניות בנייה בשכונת פסגת זאב מזרח בירושלים, הנמצאת מעבר לקו הירוק, בנייה שנתפשת בעולם כשנויה במחלוקת.

 

ליברמן, שלסיורו בגולן התלוו היום השרים עוזי לנדאו, סופה לנדבר וסטס מסנז'ניקוב וכן שישה חברי כנסת, הבטיח לפתוח גם את קמפיין הבחירות הבא של ישראל ביתנו בקצרין.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא לעוד הקפאה. ליברמן ולנדאו
צילום: אביהו שפירא
מומלצים