שתף קטע נבחר

המדינה: להשאיר יגאל עמיר בבידוד מחשש לחייו

בתשובת הפרקליטות לבית המשפט העליון נטען כי יגאל עמיר עשוי להפיץ את "משנתו" בקרב האסירים האחרים וגם שהוא לא התחרט על מעשיו

לאחר שבית המשפט המחוזי בפתח-תקווה דחה את עתירתו של יגאל עמיר לאפשר לו להתפלל במניין יחד עם אסירים דתיים אחרים, ובהם אחיו חגי - עתר הרוצח של ראש הממשלה יצחק רבין לבית המשפט העליון בדרישה להוציא אותו מבידוד. מתשובת פרקליטות המדינה, שהתקבלה היום (ה') עולה כי המדינה דורשת להשאיר אותה בהפרדה.

 

לדברי הפרקליטות, לשב"כ יש מידע שעמיר ינסה להפיץ את "משנתו" ברבים, אם ייצא מההפרדה. "עמיר מהווה מודל לחיקוי בקרב קהלים קיצוניים ופועל להפצת משנתו הקיצונית ברבים. קיימת סכנה כי ישפיע על אחרים לביצוע מעשים דומים", כתבו בפרקליטות.

 

עוד נכתב בתגובת הפרקליטות, כי להערכת שירות בתי הסוהר קיימת סכנה

 לחייו של עמיר, אם לא יהיה בהפרדה. החשש הוא שאסירים אחרים ינסו לנקום בו על רקע "נסיבות העבירות אותן ביצע".

 

בנוסף טענו בפרקליטות, כי בית המשפט המחוזי כבר ציין שקיים סיכון בטחוני מעמיר, שלא התחרט על מעשיו ולא חזר בו מאידיאולוגיה ששימשה מניע למעשיו. הפרקליטות אף מציינת, כי במהלך מאסרו הפר עמיר את המגבלות שהטיל עליו שירות בתי הסוהר. לבסוף, נכתב, כי לאחר דיון שקיים היועץ המשפטי לממשלה בנושא - הוחלט כי כאשר שירות בתי הסוהר ייתן את הסכמתו העקרונית, ישובו הגורמים המוסמכים ויבחנו את האפשרות להעביר את עמיר להפרדה זוגית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יגאל עמיר. עלול להשפיע
צילום: זום אאוט הפקות
מומלצים