שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "כמעט גמרתי כמו אבא, והצלחתי לקום"
  חיידק אלים שכמעט הביא למותו עשוי עוד להציל את חייו של גילי ארגוב, הבן של זוהר: התרופות גמלו אותו מהרואין, והפעם הוא בטוח שעלה על המסלול הנכון. "הסם זה כמו הבחורה הכי כוסית בעולם", הוא מודה, "אבל שים לידי קילו היום - ולא אגע בו"
  השבוע לפני 23 שנה, שם זוהר ארגוב קץ לחייו בתא המעצר בראשון לציון. למרות השנים הרבות שעברו מאז, נוכחותו בעולם התרבות הישראלי מורגשת מתמיד. ההצגה "זוהר" בתיאטרון "הקאמרי" שוברת קופות, תוכניות המחווה בערוץ 24 משודרות שוב ושוב, הרדיו לא מפסיק לפרגן והציבור לא שוכח לרגע את מי שהוכתר "המלך" של עולם המוזיקה המזרחית.

   

  גילי, בנו הצעיר, היה רק בן 14 בעת מותו של זוהר, אבל נדמה שמעולם לא השתחרר באמת מהצל הענק של האב המפורסם. השבוע, לרגל האזכרה השנתית, מספר גילי ארגוב בראיון נדיר על ההתמכרות לסמים הקשים, שנבעה, לדבריו, מהרצון לנקום באבא שעזב אותו בגיל צעיר, על הכעס כלפיו, אבל בעיקר על הגמילה הקשה שעבר לפני חודשיים, אחרי שאושפז כשהיה במרחק פסיעה מהקבר.


  גילי ארגוב בפעולה. "זהו, חוזרים למוטב. אין ברירה" (צילום: ענת מוסברג) 

   

  ארגוב הבן נשמע נחרץ בדבר השינויים שעבר בחייו. הוא טוען שבעקבות האשפוז בבית חולים הוא עתה נקי מסמים וכי חזר בתשובה והוא בדרך לשיקום מלא. מפתה מאוד להאמין שהפעם זה נכון, אבל קשה שלא להיזכר ולהצטמרר בראיון שהעניק זוהר ארגוב למני פאר חודשים ספורים לפני מותו, בה שיחזר את הגיהנום שעבר והכריז שהוא נקי. רק לפני שלושה שבועות אמר דודו, אמנון, בראיון ל"ידיעות אחרונות": "גילי ארגוב הוא הנרקומן היחיד שכל המדינה רוצה לעזור לו, אבל הוא לא מוכן... אני מעמיד אותו על הרגליים, וכמה ימים אחר כך הילד נופל. הוא צריך שנה אחת נקייה".

   

  ארגוב מתעקש שהוא כבר שם: "אני עושה שינויים בחיים שלי ועכשיו, אחרי שעברתי את השנתיים הכי קשות בחיים שלי, אני מרגיש שאני עולה על המסלול הנכון. ההתנהגות שלי יותר טובה, סגנון החיים שלי השתנה, התחלתי לעבוד על אלבום חדש ואני מרגיש, אחרי הרבה מאוד זמן, כמו מי שיש לו עתיד", הוא אומר.

   

  איך הצלחת לעשות את השינוי?

   

  "לא הייתה לי ברירה, כבר הייתי אדם מת. למזלי, אנשים טובים הצילו לי את החיים. עד לפני שלושה חודשים הייתי מאושפז במשך קרוב לחודשיים בבית חולים כתוצאה מחיידק אלים בדם, שפרץ בגלל הסמים והכימיקלים הקשים שהכנסתי לגוף שלי. יחד עם הצהבת בה לקיתי, הגעתי למצב של קריסה מוחלטת, סף מוות. הייתי במשך שבועיים מחוסר הכרה ורק בזכות אלוהים והצוות הרפואי שטיפל בי, הצלחתי להתעורר".

   

  מי שכנע אותך להתאשפז?

   

  "הגיעו אליי הביתה שלושה אנשים, אחד מהם היה אח בבית חולים, ואיך שראו אותי, הם אמרו לאמא שלי, 'גברת, הבן שלך עומד למות, נשארו לו עוד כמה ימים וזהו, נגמר'. הם לקחו אותי לבית החולים והצילו אותי ממוות בטוח".

   

  הגמילה לא לוותה בייסורים?

   

  "בזמן האשפוז נתנו לי מורפיום ותרופות, ובלי שהתכוונו הצליחו לגמול אותי, מה שאף מוסד גמילה בארץ לא הצליח לעשות. ואני מכיר כבר את כולם, לצערי. מאז לא נגעתי בסמים אבל אני כן עדיין נוטל תרופות. אפילו הרופאים לא האמינו, כשהגעתי אליהם לפני שבועיים למעקב, שרמת הזיהום שלי ירדה לאפס. זה ממש נס שנשארתי בחיים".

   

  לא פחדת שתגמור בסוף כמו אבא שלך?

   

  "כמעט גמרתי כמו אבא שלי כבר עשרות פעמים, אבל כל פעם איכשהו הצלחתי לקום. אני לא מפחד למות. אנחנו יכולים לתכנן תוכניות אבל זה שלמעלה הוא המחליט.


  עם אמו ברכה. "גברת, הבן שלך עומד למות"

   

  "היום חזרתי בתשובה ואני מאמין שאלוהים ואבא שלי שומרים עליי שם למעלה. גם ההצגה החדשה מסתיימת בסצנה בה הוא אומר שהוא שומר עליי למעלה. כשראיתי את זה בפעם הראשונה ממש התרגשתי, כי זה באמת מה שאני חש".

   

  אין לך כעס עליו? בכל זאת, אבא לא אמור לקחת את הילד בן ה-13 שלו למאורות סמים ומועדוני חשפניות.

   

  "כעסתי עליו הרבה שנים על מה שעשה לי ועל זה שעזב אותי בגיל צעיר. הייתי אומר לכולם שאני עוד אראה לו ואלך בדרך הרעה שלו ואתמכר כמוהו לסמים. היום כבר השתחררתי מהכעס, כי הבנתי שבסופו של דבר הזקתי רק לעצמי".

   

  אתה חושב שתצליח להמשיך לא לגעת בסמים?

   

  "הסמים תמיד יהיו חלק מהחיים שלי, אבל אני מנסה להתגבר עליהם. בשבילי סם זה כמו הבחורה הכי כוסית בעולם שאי אפשר לעמוד מולה, זו תשוקה ענקית. אבל היום תשים קילו סמים לידי ואני מאמין שאני לא אגע בזה. אני יודע שזה איכסה והרס עצמי ויוביל למותי, אז אין לי ברירה אחרת. שילמתי מחיר יקר מאוד בגלל הסמים ואני אשלם אותו כל החיים שלי. היום אני מבין שזה הורג אותי".

   

  נשארו תופעות לוואי מההתמכרות הקשה?

   

  "עדיין נשארו לי הסיוטים בלילות, אבל כבר לא כמו פעם. יש לי זיכרונות ממצבים רעים שהייתי בהם, אבל אני היום זה כבר חארטה, תפל, כבר לא במינון שהיה".

   

  לא פושט יד

  ארגוב בן ה-37 הוא גרוש מיעל ואב לילד בן 5, אופק. "לא ראיתי את הבן שלי כבר כמה שנים וזה מאוד קשה לי. גרושתי לא נותנת לי לראות אותו ואני עכשיו מנסה להגיע איתה לפתרון".

   

  אתה לא יכול להבין אותה? אולי היא מפחדת שהבן שלכם יראה אותך במצבים קשים שהוא לא אמור לראות?

   

  "לא, אני לא יכול להבין אותה בכלל. זה הבן שלי ואני אוהב אותו. אני מתגעגע לשניהם, והדבר היחידי שעושה לי טוב זה שאני יודע שהיא אמא טובה והילד נמצא בידיים מצוינות ומקבל חינוך נכון".


  זוהר ארגוב. "אלוהים ואבא שומרים עליי למעלה" (צילום: מיכאל קרמר) 

   

  אתה יודע, זה לא פשוט לילד לשמוע שאבא שלו מסתובב ברחובות ומכור לסמים קשים.

   

  "הייתי מסתובב ברחובות והולך למועדונים כדי לקושש קצת כסף עבור המנה הבאה, אבל מעולם לא קיבצתי נדבות. יצאה שמועה כזו, בגלל שאנשים היו רואים אותי ומזהים והיו ישר מתחילים לנסות לעזור לי. בסוף, ה'שלום' שלהם עלה להם בחמישים שקל שנתנו לי לסיגריות ומוניות. אבל אף פעם לא פשטתי יד".

   

  אתה מאמין שהאלבום החדש שלך יצליח?

   

  "אני אופטימי. יש לי קהל גדול והעבודה על אלבום לא זרה לי, זה דבר שאני רגיל אליו. היום אני מרגיש שאני בא ממקום טהור ונקי וזה אחרת".

   

  בתור הבן של "המלך", אתה מרגיש שחובת ההוכחה עליך?

   

  "ממש לא. זה שאני הבן של זוהר לא אומר שאני צריך להוכיח משהו למישהו. אני עומד בזכות עצמי ואני יודע מה היכולות שלי ולמה אני מסוגל".

   

  איך אתה רואה את העתיד שלך?

   

  "אני רואה אותו טוב. בקרוב אני מוציא סינגל חדש ואלבום. וזהו, חוזרים למוטב, אין לי ברירה אחרת. אני באמת שלא רוצה לגמור כמו אבא שלי".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  גילי ארגוב. "מעולם לא קיבצתי נדבות"
  צילום: יריב כץ
  הסינגל "לא נולדתי מלך". "העבודה על אלבום לא זרה לי"
  זוהר ארגוב בערוץ 1. זכרון מצמרר
  צילום: באדיבות הערוץ הראשון
  7 לילות
  מומלצים